UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Факти & Міфи Все про Санта-клауса
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Все про Санта-клауса

25 грудня католики і протестанти всього світу відзначають Різдво. Пропонуємо дайджест забавних і дивних новин з життя символу Різдва Санта-Клауса та інших "героїв вечора"

Такий різний Санта

Сама, мабуть, гучна історія про Санта-Клауса цього року пов'язана з можливою зміною місця проживання цього персонажу. Як відомо, резиденція Санти традиційно розташовується в Лапландії (Фінляндія). Проте ці застарілі уявлення можуть бути переглянуті на користь... Киргизії.

Почалося все з дослідження, проведеного шведською консалтинговою компанією "Sweco". Згідно викладенням фахівців, Ферганський хребет, розташований на території Киргизії - ідеальний "стартовий майданчик" для саней Санта-Клауса. Виїжджаючи саме звідти, Санта з якнайменшими витратами енергії їздових оленів і в найкоротші терміни зможе доставити подарунки усім дітям світу.

Власті Киргизії сприйняли результати шведського дослідження надзвичайно серйозно. На честь Санта-Клауса зразу ж назвали гору. На вершині гори Санти вже планують побудувати резиденцію персонажу. Наступний рік в країні збираються оголосити роком Санта-Клауса.

Відзначимо, що, як повідомляється на сайті "Sweco", відповідне дослідження провели як приклад роботи логістичного відділу компанії. Тією ж методикою фахівці фірми користуються для визначення якнайменше витратних маршрутів перевезення товарів.

"Старий" Санта-Клаус з Лапландії, до речі, не збирається міняти місце проживання. Він вже заявив в інтерв’ю одній із газет, що "розтанув би в такому теплому кліматі" і що "усі діти в світі" знають, де він живе насправді .

З'ясувавши, звідки повинен виїжджати на своїх санях наш казковий фігурант, розповімо докладніше про його шлях до усіх дітей світу. Ось вже 52 роки Центр Об'єднаного командування повітряно-космічної оборони північноамериканського континенту (North American Aerospace Defense Command - NORAD відстежує маршрут Санта-Клауса.

Вперше фахівцям центру довелося зайнятися цим в 1955 році, коли одна з газет помилково як телефон "гарячої лінії Санти" вказала телефон NORAD. Співробітники NORAD, щоб не засмучувати телефонуючих дітей, вирішили повідомляти їм координати саней Санта-Клауса.

Кілька років тому NORAD відкрила спеціальну інтернет-сторінку, де з'являється інформація про переміщення саней Санта-Клауса. За версією NORAD, до речі, казковий дід виїжджає зовсім не з Ферганських гір, а з Північного полюса. Мабуть, традиції йому дорожчі, ніж ефективність перевезень.

Коли Санта-Клаус наближається до США, Федеральне управління цивільної авіації видає офіційний дозвіл на політ його саней над територією країни.

Все, що було розказане вище, цілком відповідає, скажімо так, образу Санти. Де б не жив і яким би маршрутом не їздив цей персонаж, він все одно залишається архітиповим добрим дідусем, що приносить дітям подарунки. У світі, проте, досить любителів додати образу Санта-Клауса нових рис.

  

Кадр камери спостереження, встановленої у кінотеатрі Крайчерча

Ось, наприклад, Санта-погромник. Група з 30 агресивних чоловіків в характерних червоно-білих костюмах увірвалася в кінотеатр новозеландського міста Крайстчерч. Санта-клауси промайнули по будівлі, громити все навколо, а опісля розбіглися. Весь інцидент зайняв менше хвилини.

На закінчення "акції" агресивні Санти привели в дію пожежну сигналізацію. 200 чоловік, що зібралися подивитися кіно, були евакуйовані. Ніхто з учасників флешмобу дотепер не знайдений.

  

Фото з сайту kitsapsun.com

А ось 52-річний житель американського Бремертону (Bremerton) Арт Конрад (Art Conrad) уподібнив Санту не мало не багато Ісусу Христу. У дворі свого будинку Конрад встановив білий хрест заввишки 4,5 метри, на якому розіпнув опудало доброго дідуся.

В інтерв'ю місцевій газеті чоловік пояснив, що не виступає проти релігії або Різдва як такого. Його лише дратує зайва комерціалізація свята, проти чого і направлена його акція.

Спочатку опудало Санти було ще й безголовим. Проте обурені сусіди примусили Конрада привести "розп'яття" у "пристойніший" вигляд, приладнавши опудалу голову.

...Та інші герої вечора

У потоці новин про Санта-Клауса якось забувається, що головним героєм Різдва є зовсім не веселий старий з бородою, а немовля Ісус і його батьки - Марія та Йосип. Не варто забувати і про традиційних підручних Санти - ельфів.

Наприклад, в місті Бел Харбор, штат Флоріда, фігурку немовляти Ісуса з різдвяного вертепу оснастили супутниковим маячком. Таким чином, ті, що встановили вертеп перестрахувалися на випадок крадіжки фігурки. Минулого року Ісуса вкрали не дивлячись на те, що він був пригвинчений. Щоб убезпечити себе повністю, представники громадськості Бел Харброру оснастили приладом GPS і Йосипа з Марією.

А британська мережа готелів Travelodge зробила різдвяну пропозицію для сімейних пар, що носять імена Марії і Йосипа. Починаючи зі святвечора (24 грудня) до кінця різдвяних святок (5 січня) Марії та Йосипи зможуть безкоштовно переночувати в одному з Travelodge-готелів.

Тепер, що стосується ельфів. У зв'язку зі все зростаючою популярністю професії веселого помічника Санти, у Фінляндії відкрита Академія ельфів.

Заклад відкрився в Рованіємі (Rovaniemi) і навчає всіх охочих не тільки пакуванню дитячих подарунків, але й писанню відповідей на дитячі листи Санта-Клаусу, яких щорічно відправляється близько 750 тисяч. Крім того, дипломовані ельфи виконують роботу гіда на популярних серед туристів рибалці і сафарі на оленях.

У країнах, де сповідують православ’я, різдвяні свята ще попереду. Тому, розпровідаючи про Санта-Клауса, ми не торкалися цього персонажу, дещо в інших образах: українського Святого Миколая, і, популярного в Україні та Росії - Діда Мороза. У них є ще майже тиждень, щоб порадувати дітей і дорослих своїми дивними витівками.

За матеріалами: lenta.ru, 25.12.2007

Висловити думку у Форумі

Дивіться також: