UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Росіяни вважають що українські сири мають неправильну назву
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Росіяни вважають що українські сири мають неправильну назву

Росспоживнагляд вважає, що сири, які поставляються в Російську Федерацію із України повинні класифікуватися як "сирний продукт" із-за великого вмісту рослинних компонентів, і відзначає загальне погіршення якості молочної продукції українських виробників.

Про це, з посиланням на повідомлення, опубліковане у четвер на офіційному сайті відомства, пише видання «Украина сегодня» в публікації "Українські пальми дають занадто багато масла в український сир".

"Аналіз молочної продукції українського виробництва, яка знаходиться в обігу на російському ринку, показав, що в останній період відбулося погіршення її споживчих властивостей. Найчастіше це відбувається через безконтрольне використання рослинних компонентів", - йдеться в повідомленні.

Росспоживнагляд відзначає, що в такому випадку сири з України, відповідно до Технічного регламенту на молоко і молочну продукцію, можна ідентифікувати тільки як сирний продукт.

"Такі обставини мають ознаки порушення права споживачів на надання необхідної та достовірної інформації про товари, що забезпечує можливість їх правильного вибору", - йдеться в повідомленні.

За даними відомства, найбільшу тривогу в даному випадку викликають ЗАТ "Пирятинський сирзавод" (Сумська область), ВАТ "Великобурлуцький сироробний завод" (Харківська область), ВАТ "Звенигородський сироробний комбінат" (Черкаська область), ВАТ "Охтирський сиркомбінат" (Сумська область ), ТОВ "Гадячсир", ТОВ "Техмолпром" (місто Гадяч, Полтавська область), ТОВ "Виробниче об'єднання" Моліс "(Запорізька область), ПАТ" Хмельницька маслосирбаза "(Хмельницька область), Крижопільська філія ТОВ" Інтер Фуд "(Вінницька область).

"Федеральна служба з нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини ініціювала процедуру запобігання порушеням вимог закону", - наголошується в повідомленні.

За даними Росспоживнагляду, в 2011 році Україна тільки за 10 місяців поставила на російський ринок 55,5 тисяч тонн сирів.

Глава Росспоживнагляду Генадій Оніщенко в неділю заявив, що РФ посилить контроль за українською аграрною продукцією у зв'язку з тим, що на Україні з 2012 року контроль за продовольством буде здійснювати ветеринарна служба.

За словами російського висопопосадовця, в Україні людину прирівняли до тварини.

У відповідь глава МЗС України Костянтин Грищенко на своїй сторінці в Twitter написав, що Оніщенко має вибачитися за свої висловлювання про українську систему контролю за харчовою продукцією.

Джерело: ua-today.com, 12.01.2012

Висловити думку в Форумі

Публікації на тему: 

Дивіться: 

Як було насправді?
  • Як було насправді: Чи не є автомат Калашнікова творінням Шмайсера?
  • Раньше в России красавицу называли заразой
  • И не стыдно под люком? Заметки украиноговорящего николаевца
  • Украдене ім'я
  • Факти та міфи про походження назв Русь, Україна і Росіяв
  • Дивіться також:

    Дивіться також:

    ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності