UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Чудасії Розсудили "чисто конкретно": За рішенням Донецького суду виходить,...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Розсудили "чисто конкретно": За рішенням Донецького суду виходить, що радянський солдат Берест - Герой України лише тому, що його звання не встигли скасувати

Донецький окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову Луганської обласної організації націоналістичного Всеукраїнського об'єднання "Свобода" про відміну і визнання недійсним Указу президента України про присвоєння радянському офіцеру Олексію Бересту, який в травні 1945 року встановив прапор над Рейхстагом, звання Героя України. Про це повідомляє видання «Остров».

Нагадаємо, позов був поданий від імені студента Артура Шевцова, що є активістом цієї організації.

У задоволенні позову про відміну і визнання недійсним Указу президента України про присвоєння радянському солдату Олексію Бересту звання Героя України повністю відмовлено у зв'язку з тим, що пропущений термін позовної давності.

На засіданні були відсутні дочка Бересту Ірина Олексіївна, яку суд ухвалив привернути до судових слухань як третю сторону, а також сам позивач Артур Шевцов, що є активістом ВО "Свобода".

Представники позивача голова Луганської обласної організації ВО «Свобода» Дмитро Снегірьов і глава Харківської обласної організації ВО «Свобода» Ігор Швайка наполягали на тому, що Президент України не мав права присвоювати звання Героя України А.Бересту, оскільки той не був громадянином України.

Також, як відзначив І.Швайка, сама процедура нагородження не була дотримана належним чином, оскільки не було представлення про нагородження, а лише лист від нардепа Володимира Яворівського. році). 

Джерело: ostro.org, 11.06.2010

Висловити думку в Форумі

Публікації на тему:

Дивіться також:

Чудасії: