UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Чудасії Росіяни розрили братьску могилу щоб звільнити місце для офіс...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Росіяни розрили братьску могилу щоб звільнити місце для офісу?

Останки шести радянських льотчиків, які раніше покоїлися в братській могилі біля НВО ім. Лавочкіна поховали на Новолужінскому кладовищі підмосковних Хімок, повідомляє видання Каспаров.ru, з посиланням на "Эхо Москви". 

   

Кістка льотчика-героя в Хімках. Фото: newozw.ru

На церемонію прийшли родичі чотирьох загиблих воїнів. Не вдалося знайти рідних двох бійців.

Як раніше повідомив заступник глави адміністрації міського округу Хымки Євгеній Запорожець, на Новолужінському кладовищі на Алеї героїв буде відкритий новий меморіал полеглим. "Старий пам'ятник, який знаходиться на 19-у кілометрі Ленінградського шосе біля прохідних НВО ім. Лавочкіна, переноситися не буде", - сказав він

Тим часом напередодні стало відомо, що власті Хімок не погоджували питання про перезахоронення праху військових з родичами загиблих солдатів. За даними "Эхо Москви", принаймні одній сім'ї - сім'ї лейтенанта Бородавкіна - стало відомо про перенесення могил вже після того, як останки були викопані. Раніше власті неодноразово заявляли про те, що зі всіма родичами загиблих воїнів це питання було узгоджене

Вранці 19 квітня адміністрація підігнала до пам'ятника техніку і робітників, які викопали останки льотчиків. Їх перенесли у місцевий морг. Ексгумація останків проводилася без повідомлення Совєта ветеранів або депутатів місцевих законодавчих зборів. Рішення про перезахоронення було ухвалене ще в 2005 році, проте воно відкладалося через протест громадських організацій міста.

Причин для перезахоронення називається декілька. За однією версією, тіла льотчиків вирішили перезахоронити через розширення Ленінградського шосе. За іншою - на цьому місці планували побудувати офісний центр. 

В Росії і далі планують зносити радянські пам’ятники заради будівництва котеджів

У Санкт-Петербурзі планується ліквідувати відразу два радянських меморіали: форт Червона Гірка і знамените Марсово поле, повідомляє в понеділок, 7 травня, Новая газета.

   

На Марсовому полі збираються побудувати підземний паркінг
На місці форту збираються побудувати елітне котеджне селище, а на Марсовому полі - обладнати підземний паркінг.

Про скандал у Ленінградській області пише і Коммерсантъ, який зазначає, що конфлікт навколо форту Червона Гірка, розташованого неподалік від міста Ломоносово, почався в лютому, після того як штаб Ленінградської військово-морської бази, у чиєму підпорядкуванні знаходиться форт, видав розпорядження про розбирання і вивіз розташованої тут артилерійської техніки. У форті, де в 1975-1990 роках діяв музей берегової оборони Балтійського флоту, базуються артилерійські транспортери ТМ-1-180 і ТМ-3-12, дві гармати і ракетна установка. Дві гармати були вивезені моряками ще в 2004 році - місцеві краєзнавці стверджують, що потім вони були виявлені в приватних колекціях.

Форт Червона Гірка є фортифікаційним спорудженням часів Першої світової війни. Він захищав Петербург і під час Великої Вітчизняної війни на Оранієнбаумському плацдармі. Тому депутати муніципального округу Лебяженського поселення Ломоносовського району звернулися до міністра оборони Сергія Іванова і у військову прокуратуру з листом. "Кращу приморську міць Росії в ХХ столітті, яка тричі рятувала місто на Неві, на жаль, знищують люди в морській формі. Замість відтворення музею під відкритим небом відбувається продаж реліквій Батьківщини", - говориться в ньому.

У відповіді за підписом заступника головкому ВМФ з озброєння Анатолія Смолякова повідомлялося, що "Міністерство оборони не має засобів і можливостей для відновлення і утримання даної експозиції", тому вивіз знарядь триває "з метою збереження унікальних зразків озброєння". Як повідомило джерело "Комерсанту" на Ленінградській військово-морській базі, ще в грудні моряки передали всю техніку в 31-ий арсенал МО РФ, який розташований в Ульяновську.

В уряді Ленобласті припускають, що насправді гармати у військових моряків намагалися купити для приватної колекції. За неофіційною інформацією, мова йде про приватний музей у підмосковному Архангельську. "Справа закрита і темна, - говорять у прес-службі уряду. - Губернатор біля місяця тому звертався до головкому ВМФ Володимира Масоріна, висловлюючи стурбованість ситуацією і готовність взяти відповідальність за форт на обласну владу з метою створення музею, але ніякої реакції не одержав".

Наприкінці минулого тижня в ситуацію втрутилося територіальне управління Росохоронкультури. Після перевірки це відомство видало розпорядження зупинити роботи з демонтажу знарядь і передало документи в управління Генпрокуратури з ПЗФО, тому що будь-які переміщення частин пам’ятника федерального значення можуть здійснюватися тільки за постановою уряду РФ.

"Представники військово-морської бази не з’явилися на перевірку під різними приводами, - повідомив глава управління Віталій Калінін. - Тому ми не бачили ніяких документів про долю гармат".

Здійснюване зачищення території форту Червона Гірка місцеві жителі пов’язують з планами комерційної структури ВАТ Третій Парк, який побажав побудувати котеджне селище на мальовничій ділянці узбережжя Фінської затоки, яка має статус заказника. Тим часом у списку об’єктів пам’ятника Червона Гірка, які знаходяться під охороною ЮНЕСКО, крім майданчику бойової техніки, знарядь і бліндажів, значаться і братські поховання - як учасників антибільшовицького Кронштадтського заколоту, піднятого у форті в 1919 році, так і радянських воїнів, які обороняли Ленінград від фашистських загарбників.

Інше історичне місце Петербургу - Марсово поле - уже давно привертало увагу тих, хто бачить у ньому лише неосвоєну територію. Ще влітку 2002 року, виступаючи в міському парламенті, перший заступник голови Комітету з будівництва Олександр Лобанов визнав: "У нашому комітеті лежить декілька заявок на будівництво в Літньому саду і на Марсовому полі".

Марсово поле - найбільший меморіально-парковий комплекс у центрі Санкт-Петербургу, який займає майже дев’ять гектарів. Історія Марсового поля починається з перших років існування Петербургу. Тоді ця місцевість була ділянкою табірного розташування військ . Наприкінці XVIII століття тут побудували монументи в ознаменування перемог російської армії. У 1801 у південній частині поля поставили пам’ятник Суворову (скульптор Козловський). Великий полководець зображений в образі бога війни Марса. З тих пір Марсово поле і носить своя нинішню назву.

Центром Марсового поля є пам’ятник полеглим борцям революції 1917 року, урочисто відкритий 7 листопада 1919 року. Гранітні стіни пам’ятника з написами-епітафіями обгороджують братські могили жертв революції і Громадянської війни. У 1957 році в центрі пам’ятника був запалений Вічний вогонь.

Марсово поле - це символ пам’яті полеглих, свідок урочистих подій в історії російської армії і просто одне з найгарніших місць Санкт-Петербургу.

МФ Росії не планує продавати приватним музеям знаряддя з території артилерійського форту "Червона гірка" під Санкт-Петербургом, повідомив начальник служби інформації і громадських зв’язків флоту, капітан першого рангу Ігор Дигало.

"Припущення в матеріалах ЗМІ про те, що артилерійські установки можуть бути продані приватним музеям, не мають під собою ніякого ґрунту. Це питання не розглядалося і не розглядається, тому що є протизаконним", - сказав Дигало.

За його словами, артилерійські установки форту Червона гірка знаходяться на балансі військово-морського флоту. "У даний час вони знаходяться на території технічної частини в безпосередній близькості від місця, де проводяться роботи з розмінування форту від боєзапасів Першої Світової війни. Ця територія є небезпечною зоною і не допускає відвідування її сторонніми особами", - повідомив представник ВМФ.

Дигало застеріг журналістів від поширення помилкової інформації, здатної викликати негативний суспільний резонанс. Він запевнив, що приймаються заходи для охорони матеріальних цінностей і недопущенню їх втрати. "Передача артустановок державним музеям можлива встановленим і законним порядком на підставі розпорядження уряду РФ. Але подібних звернень і пропозицій дотепер не надходило. Отже, будь-які обвинувачення на адресу ВМФ з даного питанню неспроможні", - сказав помічник головкому ВМФ.

За матеріалами: Каспаров.ru, Новая газета, КоммерсантЪ, РИА Новости, Кореспондент, 06.05.2007

Висловити думку у Форумі

Дивіться:

Дивіться також: 

Ще:

Цікаве: