UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Факти & Міфи Кваснєвський: Росія напала на Польщу разом з Німеччиною і це...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Кваснєвський: Росія напала на Польщу разом з Німеччиною і це треба визнати

Президент Польщі Олександр Кваснєвський стверджує, що Росія у 1939 році напала на Польщу разом з Німеччиною, і закликає "визнати історичні факти і історичне зло". Про це Кваснєвський сказав на церемонії вручення медалей російським ветеранам.

"У 1939 році на Польщу напав не тільки Гітлер, але й сталінський тоталітаризм", - наголосив польський президент. Він назвав пакт Молотова-Ріббентропа «згодою двох тоталітаризмів», направленою проти народів Східної і Центральної Європи.

"Протягом практично двох років продовжувалася близька співпраця Гітлера і Сталіна. Жорстоким ударом стала загибель 21 тисяч польських офіцерів, прах яких покоїться в Катині, Мідному і Харкові", - заявив Кваснєвський.

"Згадуючи мужність російських і польських солдатів, які билися проти гітлерівського фашизму, ми хочемо подолати болючий досвід в наших минулих відносинах", - сказав він.

За його словами, фундаментом такого "подолання" повинна бути правда. "Ми не повинні ігнорувати історичну правду і її не потрібно боятися, вона нам потрібна, як чисте джерело. Ми поважаємо чуйність російського народу і знаємо, як багато жертв зазнала країна в часи сталінського тоталітаризму", - заявив президент Польщі. Тому, за його словами, в Польщі розраховують на те, що Росія визнає "історичні факти", щоб минуле не стояло більш перед двома народами.

Народний оглядач, 9 травня 2005

Висловити думку у Форумі