UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Факти & Міфи Під виглядом загонів УПА в Західній Україні лютували агенти МГБ...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Під виглядом загонів УПА в Західній Україні лютували агенти МГБ

Служба безпеки України має документ, який свідчить про злочини агентів МГБ перевдягнених під вояків УПА, які катували й знищували людей на Західній України.

 ГБ-істи в формі УПА  

ГБ-істи в формі вояків УПА

Як заявив в ефірі "5 каналу" в.о. голови СБУ Валентин Наливайченко, незабаром цей документ має бути оприлюднений.

"Ми маємо зараз документ, який був відомий Хрущову у 49-му році. Настав час його оприлюднити. Це доповідь одного з військових прокурорів про так звані спецбоївки, які під виглядом загонів УПА лютували в Західній Україні", - розповів він.

"Це спеціальні агенти МГБ, які створювали бойові групи, перевдягаючись в загони УПА. В Західній Україні лютували, мордували, знищували людей, ґвалтували молодих жінок. І в такий спосіб залишали після себе злочинну пляму на тих, хто боровся за волю України. Тобто, про УПА", - зазначив Наливайченко.

"І всі тепер перекручення і брехня, яка точиться навколо УПА чи постаті Героя України Шухевича, вже вживлена на той час каральними органами МГБ, чи як вони далі називалися. І до цього часу ця брехня живе. Ми мусимо якомога скоріше і ці документи оприлюднити. Це має об'єднати всю Україну", - вважає в.о. глави СБУ.

Він також повідомив, що в архівах Генеральної прокуратури й міністерства внутрішніх справ зберігаються сотні тисяч справ про так зване "розкулькулення" й інші злочини проти українського селянства, які раніше не оприлюднювали. Наливайченко висловив сподівання, що МВС і Генпрокуратура оприлюднять ці документи.

„Министерство государственной безопасности СССР” (МГБ) існувало з 1946 до 1953 року, коли було приєднане до „міністєрства внутрєнніх дєл СССР”. 1954 року на базі МВД було створено „Комитет государственной безопасности СССР” (КГБ).

Джерело: Українська правда, 14 жовтня 2007

Висловити думку у Форумі

Дивіться: СБУ раскрывает зверства органов НКВД против ОУН-УПА, - mycityua.com, 30.11.2007

Дивіться також: