UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Вкрадена грамота
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Вкрадена грамота

Оригінал грамоти першої писемної згадки про Чернівці росіяни не віддадуть, повідомляє Чернівецький Інтернет-портат CITI.cv.ua.

     Герб Чернівців

Герб Чернівців
На прохання міського голови Миколи Федорука повернути грамоту Чернівцям Віктор Черномирдін повідомив, що ''відповідно до російського законодавства, всі архівні документи, які зберігаються в державних музеях Російської Федерації, є державною власністю і не можуть бути передані в інші країни''.

Читайте також:
 • Захоплене українське поки що не віддали, а начебто лише познімають укажчики, що то є власність Росії
 • Надзвичайний та Повноважний Посол Російської Федерації в Україні Віктор Черномирдін надіслав офіційну відповідь Чернівецькому міському голові Миколі Федоруку на його прохання повернути чернівчанам до 600-річчя міста оригінал грамоти молдовського князя Олександра Доброго від 8 жовтня 1408 року з першою писемною згадкою про Чернівці. За даними українських дослідників, дана грамота зберігається в Державному історичному музеї Росії, куди вона потрапила зі Львова.. Чернівецький обласний державний архів має лише копію цього історичного документу. На прохання повернути грамоту Чернівцям Віктор Черномирдін повідомив, що ''відповідно до російського законодавства, всі архівні документи, які зберігаються в державних музеях Російської Федерації, є державною власністю і не можуть бути передані в інші країни''. За словами міського голови Миколи Федорука, пошуки шляхів вирішення питання із ''метрикою'' Чернівців тривають і чернівчани надію на її повернення не втрачають. 

  Довідка:

  Поселення на території Чернівців були вже за неоліту, на їх передмістях виявлено поселення трипільської культури, доби бронзи й заліза. В околицях Чернівців виявлено словянські пам'ятки початку нашої ери (II—V ст.); за ранньої історичної доби тут були поселення білих хорватів і тиверців (IX—XI ст.). Оборонний город на місці Чернівців заснував у другій половині XII ст. галицький князь Ярослав Осмомисл на лівому березі Прута (збереглися руїни фортеці, яка існувала до середини XIII ст., коли її зруйнували татари); нове місто було побудоване на високому правому березі Прута.

  Назва міста походить від слова "чернівці" - так звались перші поселенці, вихідці із зруйнованої кочівниками фортеці Черн.

  З середини XIV ст. Чернівці, входили до складу Молдавії як прикордонне місто з Польщею; через них проходив торговельний шлях зі Львова на Сучаву. Уперше згадуються в грамоті воєводи Александра (Олександра Доброго) (8.10.1408 р.) у зв'язку з митним договором, який він уклав з львівськими купцями.

  З середини XІVст. Чернівці перебувають у складі Молдавського князівства. З 1774р. - у складі Австрії. Наприкінці 80-х років XVІІІст. місту надане магдебурзьке право.

  У часи російської окупації, грамоту, з указанням Чернівців, зі Львова було забрано в Москву, де вона досі зберігається у Державному історичному музеї Росії. Чернівецький обласний державний архів має лише копію цього історичного документа.

  Джерело: citi.cv.ua  і uk.wikipedia.org, 07 березня 2007 

  Висловити думку у Форумі

  Читайте також:

  Інші публікації рубрики "Чудасії"