UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Чудасії Госдума требует вернуть Крым России
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Госдума требует вернуть Крым России

Image Intellectus Государственная дума запросит в правительстве РФ информацию о мерах по возвращению полуострова Крым в состав России. Соответствующее протокольное поручение думским комитетам по международным делам и по делам СНГ поддержали сегодня депутаты Госдумы, передают российские информационные агентства.

В поручении отмечается, что в 2007 г. заканчивается двусторонний договор с Украиной о признании ее Россией в существующих границах.

В этой связи, отмечают депутаты, до 30 ноября 2006 г. необходимо заявить о непродлении данного договора и возвращении Крыма в состав РФ в соответствии с Кучук-Кайнарджийским договором от 1774 г.

Как сообщал «Новый Регион», ранее севастопольские и крымские пользователи Интернет объявили акцию с целью добиться от руководства России действий по возвращению Крыма в состав РФ. Участникам акции предлагалось направить обращения по электронной почте в Государственную думу, президенту России и т.д.

Від Редакції: Насправді, згідно з згаданого Кучук-Кайнарджийского договору між Російською і Османською імперіями, Крим було визнано "вільним і абсолютно не залежним від всякої сторонньої влади". До Росії відходили ділянки Азовського узбережжя, а також фортеці Керч і Єні-Калє, територія між Дніпром і Бугом. В умовах мирного договору обговорювалася також незалежність від Туреччини кримських і кубанських татар, а також гарантувався повний контроль над Кримським ханством з боку тюркського населення. Тобто, кримських татар. А про яку-небудь приналежність Криму до Росії там, власне, не було і мови...

19 лютого 1954 р. Крим рішенням президії Верховної Ради СРСР був переданий до складу України. Історики вважають, що це рішення було продиктоване не фантазіями першого секретаря ЦК КПРС Микити Хрущова, а неможливістю відродження півострова після виселення кримських татар. Після їх депортації на півострові залишилися 400 тис. чоловік населення, чого було украй мало для стабілізації економічної і соціальної сфери в Криму. Крім того, рішення про передачу Криму було підтримане одноголосно всім складом президії ВР СРСР.

Джерело: Новый Регион – Москва, 26 травня 2006

Висловити думку у Форумі

Дивіться: