UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Чудасії Назви вулиць у колишній столиці України будуть писати державною...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Назви вулиць у колишній столиці України будуть писати державною мовою Росії?

Про таке майже одноголосно – 53 проти 3-х - проголосували депутати Харківської міськради

Окрім написання російською назв вулиць, передбачається надання цій мові статусу регіональної - тобто державного статусу, задля застосування у документах місцевого самоврядування, а також у сфері освіти і судочинстві, для чого депутати вирішили після виборів звернутися до Верховної Ради, у компетенції якої вирішення таких питань. Про це, повідомляє ряд українських видань.

Ухваленню рішення передувало тривале пікетування міської ради представниками національно-демократичних сил та гострі суперечки в сесійній залі. Учасникам дискусії з числа присутніх захисників української мови депутати своїм рішенням відмовили надати слово.

Один з депутатів у коментарі журналістам назвав це рішення піар-ходом мера Володимира Шумілкіна (йому належить ідея надання російській мові статусу офіційної в Харкові).

Депутат зазначив, що це питання дуже заполітизоване і "не додасть балів" тим, хто його ініціював.

У свою чергу, голова обласної організації Народного руху України, кандидат на посаду мера Харкова Анатолій Семенченко заявив, що це "жахливе рішення" місцевих депутатів.

Він зазначив, що в Харкові маса газет виходить російською мовою і тільки одна – українською, тому депутатам "потрібно було б мати совість".

На його переконання, таке ж рішення тепер депутати повинні ухвалити і щодо української мови.

У сесійній залі Семенченко висловив протест проти такого рішення особисто Шумілкіну і поклав на його стіл звернення супротивників мовної політики нинішнього міського голови.

За матеріалами газет, 06 березня 2006

Висловити думку у Форумі

Дивіться також: