UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Чудасії Катеринофренія
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Катеринофренія

"Майже в кожному місті є свій святий. Наприклад, в Києві - Михаїл. Я звернувся к духовенству з тим, аби вони дали відповідне роз'яснення з приводу Дніпропетровська. Вони визначили, що такою для міста є Великомучениця Катерина... У міста повинен бути свій символ, свій покровитель, заступник..." - голова ОДА Юрій Єхануров.

"СПЕЦКОР" поцікавився думкою з приводу встановлення пам'ятника Святій Великомучениці Катерині у керуючого Дніпропетровською Єпархією УПЦ Київського Патріархату, Митрополита Дніпропетровського й Криворізького Адріана:  

Митрополіт УПЦ Московського патріархату Володимир (Фото з сайту pravoslavye.org.ua)

- Шкода, але тут, на місці, Московському Патріархату, здається, вдалося таки перехитрувати обласне керівництво, - констатував Владика. - В даному випадку, російське лоббі в Україні, зокрема в Дніпропетровську, виразником якого є в тому числі Митрополит Іриней, переграло представників нової, української влади. Вони весь час щось таке вигадують і от маємо черговий їхній проект.

- Наскільки відомо, встановлення пам'ятників Святим - не в традиції православній, це прийнято в католиків...

- Так. Зазвичай, такі пам'ятники, статуї, встановлюють в католицьких костелах, в містах, де католики становлять переважну більшість. В західній католицькій церкві немає ікон, замість них - статуї. Хоча треба сказати, що в Києві є пам'ятники Князю Володимиру, Княгині Ользі, які нещодавно були відновлені, просветителям Кирилу й Мефодію, Апостолу Андрію-Первозванному... Щодо пам'ятника Катерині Великомучениці, то сказати, що тут є щось, що явно суперечить Православ'ю - не можна. Але тоді неодмінним атрибутом скульптурної композиції повинні виступати - хрест в правій руці мучениці, а в лівій - колесо, на якій четвертували праведну християнку, так Катерина Свята зображується на іконах...

Разом з тим представники патріотично налаштованої інтелігенції й громадськості міста, з огляду на цілу низку обставин, що супроводжують ініційоване встановлення пам'ятника, продовжують висловлювати своє занепокоєння у зв'зку з наміченим заходом. Вони переконані, що це є нічим іншим ніж спробою проросійських сил за бездіяльності зденаціоналізованого українства у завуальованій формі вшанувати милу їхнім серцям імператрицю.

Не випадково в одному з телевізійних інтерв'ю владика Іриней УПЦ (МП) якось сказав, що Катерина II була названа на честь Великомучениці Катерини. З огляду на, сказати б, стиль життя Імператриці - повну протилежність Великомученицькому подвигу праведної дівчини-християнки - таке порівняння виявляється вкрай недоречним.

До слова, одним з найпалкіших прихильників встановлення пам'ятника виступає міський голова Іван Куліченко, який, незважаючи на українське коріння, ніколи не долучався до піклування в місті про своє, українське.

Якраз навпаки, досить характерною рисою мера є незрозуміле тяжіння до запопадливого вшанування саме Катерини II. Саме її він хотів бачити в гербі міста, її іменем називає відбудовані бульвари, сквери, благословляє на те, аби ім'я імператриці мали ресторани, казино, торговельні комплекси. Фактично в місті на Дніпрі - епідемія катеринофренії. Перші носії й розповсюджувачі небезпечного вірусу - старе обласне й міське (воно ніяких змін не зазнало) керівництво, Московський патріархат. Чи не підхопив часом бацилу новий губернатор Єхануров, відряджений Києвом? В місті на Дніпрі своїх катеринофреників - і так через край.

СПЕЦКОР 

 

Публікації на тему:

Споріднені публікації: