UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Чудасії «Що хочете говоріть, місто має покровительницю»
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

«Що хочете говоріть, місто має покровительницю»

Такими словами губернатор Дніпропетровщини припинив питання журналіста про те, чому влада нав'зує Дніпропетровську покровительство святої, яка до Катеринослава, Катерини ІІ і Дніпропетровська ніколи не мала ніякого відношення.

З Прес-конференції голови облдержадміністрації Юрія Єханурова 7 червня 2005 року:

Сергій ДОВГАЛЬ „Україна молода”:

Юрію Івановичу, спростіть, будь ласка, ситуацію щодо пам’ятника Катерині. І вже в Києві говорять і газети писали, що для Єханурова - це ледь не головна справа. Що там насправді.

Ю. І. ЄХАНУРОВ:

Я хочу зробити два повідомлення. Перше. З благословення митрополита Дніпропетровського і Криворізького Київського патріархату Андріана я запрошую всіх допомогти Петропавлівському храму в будівництві єпархіального управління і там має буди недільна школа, бібліотека, медпункт, лікарня, їдальня і так далі.

Я дуже прошу і буду організовувати все, щоб ми біля 300 тис. гривень зібрали для будівництва цієї споруди.

З благословення мЕтрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея я прошу всіх громадян допомогти в завершенні єпархіального адміністративного центру Української православної церкви.

Завершуватиме будівлю статуя святої великомучениці Катерини. Її розміри 3,2 метра. Тобто фактично ми допомагаємо в будівництві цього храму.

Тому звертаємося з проханням зібрати 300 тис. гривень щоб установити таку статую.

Я думаю, що громадяни свідомо відгукнуться, віруючі, на потреби наших двох основних церков і зроблять все для того, щоб вони нормально працювали і щоб люди ходили до церкви. Дякую.

Сергій ДОВГАЛЬ „Україна молода”:

Юрію Івановичу коротеньке уточнення. Справа в тому, що свята Катерина не може мати жодного відношення до Катерини другої. Бо у Катерини другої це було її тронне ім’я, взагалі звали її в хрещені Софія і її свята покровительниця є Софією.

Ю. І. ЄХАНУРОВ:

Я так думаю, що хочете говоріть, місто має покровительницю. У місті Києві є покровитель. В кожному місті є покровитель. Без цього не можливо просто. Святий має бути. Якийсь святий, що як кажуть, своїми крилами накриває жителів міста.

Офіційний сервер Дніпропетровської обласної державної адміністрації

Якій Катерині зводять пам'ятник у Дніпропетровську?: Форум думок

Публікації на тему:

Дивіться також: