UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Чудасії У Придніпров’ї розпочався збір народних коштів на спорудження...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

У Придніпров’ї розпочався збір народних коштів на спорудження пам’ятника святої великомучениці Катерини – покровительки Дніпропетровська

ДНІПРОПЕТРОВСЬК. /Сергій Кравченко - Укрінформ/. У Дніпропетровську розпочався збір коштів на спорудження пам'ятника-символа святої великомучениці Катерини - покровительки цього міста. Місцевий скульптор Юрій Павлов уже завершив роботу над моделлю. Тепер залишився найдорожчий процес - її треба відлити у бронзі. Цю роботу готові виконати в колективі об'єднання "Південний машинобудівний завод".

Міська влада вирішила, що якщо пам'ятник буде для жителів області, то відлито і поставлено його буде лише на народні кошти. Звичайно, розповідає міський голова Іван Куліченко, можна було б звернутися за фінансовою допомогою до промислових підприємств, комерційних фірм, численних спонсорів і ті обов'язково б допомогли.

Як стверджують історики, місто було названо більше двох століть тому Катеринославом (колишня назва Дніпропетровська) на честь російської імператриці Катерини Великої. Цариця ж при вступі на російський престол була хрещена цим ім'ям на честь святої великомучениці. І місто, назване на честь імператриці, знаходиться, як вважають ініціатори створення пам'ятника, під покровительством цієї святої. Великомучениця Катерина родом із древньогрецького царського роду. Вона проповідувала християнство і прийняла за це мученицьку смерть. За традицією, молоді дівчата моляться, щоб свята допомогла їм зустріти судженого, адже Катерина - ще й покровителька наречених і шлюбних пут.

Місце спорудження трьохметрового пам'ятника обране над входом до єпархіального духовно-просвітницького центру, будівництво якого закінчується поруч із Троїцьким кафедральним собором у Дніпропетровську. Відкрити новий центр разом із пам'ятником Катерині намічено в День міста, що традиційно проводиться восени.

Перші внески на спорудження пам'ятника зробили голова Дніпропетровської облдержадміністрації Юрій Єхануров і міський голова Дніпропетровська Іван Куліченко. Вони отримали благословення у митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Ірінея і закликали жителів Придніпров’я наслідувати їх приклад.

Посольство України в державі Ізраїль, 23 липня 2005

Якій Катерині зводять пам'ятник у Дніпропетровську?: Форум думок 

Публікації на тему:

Дивіться також: