UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Дніпропетровські МНСівці отримали високі церковні нагороди від...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Дніпропетровські МНСівці отримали високі церковні нагороди від УПЦ Московського патріархату

Рятувальники МНС на Дніпропетровщині отримали високі церковні нагороди з нагоди 230-річчя обласного центру, про цю свою головну новину повідомив Центр пропаганди ГУ МНС у Дніпропетровській області.

     

Скріншот сайту mns.gov.ua, з повідомленням Центру пропаганди ГУ МНС у Дніпропетровській області
Здавалося б, що це усього лише приємна для Дніпропетровського МНС подія, якби не суттєві її обставини.

Якщо відкинути формальну сторону події, то виникає розуміння того факту, що поважні керівники МНС активно долучилися до пропаганди проросійської в Україні церкви, заодно ігноруючи правдиву історію нашого міста.

Майже кожен, можливо окрім бравих МНСівців, знає, що визначене чиновниками 230-річчя – є датою, яка у дійсності до року заснування міста має таке відношення як риба до свинки, будучи російсько-імперською брехнею в дусі „потьомкінскіх дєрєвєнь”, скріплену у своїй основі одним із указів російської імператриці Катерини Другої.

Ше за ревізією, проведеною січовими старшинами І. Домонтовичем та І. Чугуєвцем, у лютому 1754 року в Новому Кодаку (входить у межі Дніпропетровська) вже нараховувалося більше 500 дворів. У результаті подій російсько-турецької війни кількість дворів скоротилася втричі, але вже у 1793 році складала 355 дворів та 2 тис. людей населення), тоді як у цьому ж році в Катеринославі зафіксовано аж... 680 (!) душ мешканців.

Однак дніпропетровська міська влада, судячи з усього, веде власне, з явно вираженим проросійським душком, літочислення.

    

Єпархіальний Центр УПЦ Московського патріархату в Дніпропетровську. Фото з mns.gov.ua
Далі у повідомленні МНС мовиться, що „Серед численних урочистих заходів – церемонія відкриття нового приміщення Дніпропетровського Єпархіального управління Української Православної Церкви, в якій узяли участь керівники області та міста, народні депутати – колишні й теперішні, зокрема, Юрій Єхануров, очільники крупних підприємств, установ та організацій Дніпропетровщини, в тому числі Головного управління МНС України в Дніпропетровській області, городяни та гості міста”.

Про названу тут Українську Православну Церкву слід сказати особливо.

Україна є чи не єдиною великою державою в якій немає жодної парафії Російської православної церкви. Чому? Відповідь проста, - навіщо? Адже так звана Українська православна церква, яка у дійсності має назву „УПЦ Московського патріархату" виконує повністю функцію РПЦ.

Вирішено усе доволі просто - повне ім'я "УПЦ Московського патріархату" майже ніколи в Україні не вживається, а натомість відомий його скорочений варіант "Українська православна церква". Тобто, здійснена підміна понять, оскільки "УПЦ Московського патріархату" реально не може бути "Українською православною церквою" – проте виходить!...

При цьому всіляко ігнорується той факт, що Київська митрополія незрівнянно старша і канонічніша московської. А яким, так би мовити, некрасивим способом Москва отримала патріаршество, свідчать найкрупніші російські православні історики – наприклад А.В. Карташев.

Читаємо повідомлення далі: „Одним із найшановніших гостей свята став Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви Володимир, який благословив і освятив єпархіальний центр, що має незабаром стати новим осередком православного місіонерства, освіти, поширення Слова Божого в Україні".

Можливо не всі знають, що „Блаженнійший Метрополіт Володимир (справжнє прізвище - Віктор Маркіянович Сабодан), звертається до свого московського керівника Патріарха Алєксія Второґо (справжнє прізвище – Рідігер) не інакше як "Ваше Святейшество, Святейший Владыко и Отец!", і від нього одержує своє "васальне" прізвисько "блаженнійший".

Блаженнійший Патріарх Володимир відомий тим, що приймає участь у безлічі свят, окрім одного – Дня Незалежності України, на кожну річницю якого виїжджає з України геть.

Далі у повідомленні, до речі, теж цікаве.

Так і написано там – „До речі, новобудову прикрашає велична статуя святої великомучениці Катерининебесної покровительки міста. Віднині не тільки місцеві рятувальники, а й вона боронитиме місто від усіляких негараздів”.

    

З подачі УПЦ Московського патріархату, ініціювали встановлення пам’ятника і закликали народ збирати на нього кошти - Ю.Єхануров та І.Куліченко
Про те як Московському Патріархату вдалося перехитрити Дніпропетровське обласне керівництво, свідчать численні публікації, що розповідають про те як під приводом встановлення пам’ятника Святій Катерині – не надто відомій покровительці незамужніх жінок із єгипетського міста Олександрія, звели монумент, що у свідомості майже кожного, хто знає, що раніше місто називалося Катеринослав, так чи інакше буде пов’язуватися з іменем російської Цариці Катерина, яка відома знищенням запорізького козацтва.

Не зважаючи на усі протести, пам'ятник Катерині, що на нього закликали вносити кошти особисто Ю.Єхануров та І. Куліченко, таки звели.

За заслуги дніпропетровських керівників, у тому числі й Юрія Єханурова, якого нещодавно з почтом прийняли до місцевого земляцтва, проросійська церква одарила подяками і високими нагородами УПЦ Московоського патріархату: "Дніпропетровський і Павлоградський Владика Іриней подякував усім причетним до того, що красень -- православний центр зведений у надзвичайно короткі терміни. За заслуги перед Церквою серед інших достойників Орден Рівноапостольного князя Володимира II ступеня отримали й начальник Головного облуправління МНС Георгій Гогуадзе та його перший заступник Ігор Коротич".

Руками своїх агентів впливу Московський Патріархат останнім часом напрочуд активно став створювати в Україні нові осередки своєї релігійно-політичної пропаганди. Так, нещодавно відомий екс-голова Центральної виборчої комісії України С.Ківалов дав гроші на зведення в Одесі ще одної проросійської церкви, і також отримав нагороду від РПЦ Московського патріархату.

Та вернімося до описуваної події.

На цьому заході, присвяченому катеринізації Дніпропетровська, під егідою Московського патріархату, варто було звернути увагу - як досвідчений урядовець Є.Єхануров пояснював журналістам, що не даремно проросійська церква шанує його своїми нагородами: за його словами, відкриття пам’ятника Святій Катерині — велика подія, і тепер дніпропетровські молодята покладатимуть квіти до її підніжжя, оскільки Свята є ще й покровителькою закоханих.

Московський патріархат щедро обдаровує тих, хто сприяє посиленню його впливу в Україні. Завдяки старанням місцевої влади, в Дніпропетровську культ Катерини, а разом з ним і авторитет Московського патріархату міцнішає рік у рік. Не так давно в центрі міста з’явився Катеринославський бульвар, діють однойменна біржа й виставка, а останнім часом міста "батьки" Дніпропетровська запровадили ще одну традицію. Впливових людей міста запрошують на добродійний „Екатєрінінскій бал” (бал "ВРАЖОЇ БАБИ" і "ГОЛОДНОЇ ВОВЧИЦІ"!), який проходить не де-небуть, а в колишньому палаці фаворита «матушкі-імпєратріци», пресвітлого князя Григорія Потьомкіна.

Чи можна було б уявити, щоб у Москві почали стверджувати подібним чином культ Наполеона, який був великим полководцем та мав до російської історії не стороннє відношення?

Звісно, що ні.

А от у нас, виявляється, можна. Ось уже до "благих діяній" проросійської церкви долучилося і надавно народжене українське МНС, допомагаючи створювати відповідні надзвичайні ситуації.

Що ж, як кажуть – з почином. Відмітили відкриття, замаскованого під „святу”, пам’ятника Цариці Катерині, - слід чекати зведення у Дніпропетровську, замаскованого під іншу релігійну скульптуру, -пам’ятника-символа Москви...

Гармонічним доповненням до нагород і поздоровлень, про які так хвалиться Центр пропаганди ГУ МНС у Дніпропетровській області, стало, як він повідомив наостанок, те, що „Окрім урочистого відкриття єпархіального центру, на дніпропетровців цього дня очікують численні концерти, виставки, конкурси та фестивалі, а надвечір – салюти і феєрверки”.

Мабуть також "кричали барышни "Ура!" и в воздух чепчики бросали"…

Нотував Довкола для журналу "Інтелектус"

12 вересня 2006


Висловити думку у Форумі

Дивіться::