UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Чудасії Захоплене повертають як своє
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Захоплене повертають як своє

Уявіть ситуацію – до вас у квартиру зайшов сусід і сівши до вашого столу, прикріпив на ньому табличку „Моя територія”. Ви ж замість того, щоб власноруч, або за допомогою міліції сусіда вигнати геть, взялися писати заяви до суду. І зовсім не для того, аби сусіда покарали. А лише тільки щоб він віддав ваш стіл. 

У людських відносинах подібна ситуація видається, м’яко кажучи, кумедною.

У відносинах же інших, це, як виходить - цілком можливо.

Сусід України так нахабно захопив українське майно і так безцеремонно, кільканадцять років, тут же, на українській територій цим майном користувався, що багато вже стали вважати те майно його - сусідським.

А справа тут не в сусіді. Бо хіба ж не відомо – який він той сусід? Хто й кому у народному прислів'ї каже наступні слова: „все твоє – то моє, а все моє – то не твоє”?. То ж чого на сусіда нарікати. Слід подивитися на себе.

Красномовно про це говорять власні ЗМІ. Чого тільки вартий один заголовок - „Украине вернули маяки ЧФ России”.

Так названо публікацію, яка з’явилося на сайті mignews.com.ua.  


Маяк Сарич (фото Андрія Лисенко з сайту tour.crimea.com)

Україні повернені 77 утримуваних ЧФ РФ маяків та інших об'єктів навігаційно-гідрографії.

Зокрема, Апеляційний господарський суд Севастополя напередодні ухвалив повернути Україні 77 утримуваних Росією маяків та інших навігаційних об'єктів, розташованих у Севастопольському регіоні. Рішення не підлягає апеляції і вже набуло чинності.

За інформацією голови Всеукраїнської молодіжної громадської організації Олега Яценко, Міністерство оборони Росії, яке сподівалося скасувати попередні ухвали суду про повернення севастопольських маяків, не змогло довести своєї правоти. Тепер російські військові зобов'язані повернути Україні багатоповерхову будівлю, яку протизаконно займає служба Гідрографії Чорноморського флоту Росії та інші 4 великі об'єкти у центрі Севастополя: Управління 23-й океанографічної експедиції, комплекс будівель 20-го загону гідрографії, Аерологічну станцію, склади гідроштурманського майна, і тому подібне.

Як повідомив лідер молодіжної організації, відповідно до проведеної "Студентським братством" громадської інспекції, частина відмічених будівель повинна використовуватися спільно Україною і Росією, "але всі вони одноосібно експлуатуються ЧФ РФ, у якого немає для цього жодного договору оренди".

При цьому Яценко додав, що вже найближчим часом "Студентське братство" має намір узяти не себе роль громадського контролю за виконанням рішень про повернення українського майна і споруд як в Севастополі, так і в Автономній Республіці Крим. "Ми повідомлятимемо українську громадськість про які-небудь факти саботажу з боку місцевих судових виконавців і урядовців", - додав він.

Відзначимо, що згідно ухвалі Кабінету Міністрів України №1252 від 17 серпня 1998 року всі маяки та інші об'єкти навігаційно-гідрографії на території України належать Міністерству транспорту України. Через незгоду повернути їх у власність України за поданням Міністерства транспорту України в особі державної установи "Держгідрографія" в 2001-2002 роках Генеральна прокуратура України звернулася з позовними заявами до господарських судів АРК, Севастополя і Херсонської області по вилученню навігаційного та гідрографічного майна, яке знаходиться у незаконному користуванні Чорноморського флоту РФ. Тоді ж суди ухвалили позитивні рішення, проте Міністерство оборони України всі ці роки намагалося оскаржити ці рішення у судах .

Справа розглядалася впродовж багатьох років, зокрема у Вищому господарському суді України, звідки було повернено в суд АРК. Всього по цій справі зібрано 7 томів документації, передає УНІАН.

11 вересня Севастопольський Апеляційний господарський суд ухвалив вилучити з незаконного володіння Міністерством оборони Російської Федерації маяки "Тарханкутський", "Євпаторійський", "Солодунов" (поблизу міста Саки), "Ай-Тодорський", а в цілому - 22 навігаційно-гідрографічні об'єкти, розташовані на території АРК.

І все. І ніякої тобі моралі... 

Джерело: mignews.com.ua, 26 листопада 2006

Висловити думку у Форумі

Споріднені публікації: