UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки За використкання радянських кінострічок російські кіноконцерни...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

За використкання радянських кінострічок російські кіноконцерни відсудять в американців мільйони доларів

У Нью-Йорку суд присяжних призначить компенсацію Мосфільму і Ленфильму, повідомляє видання "РИА Новости".

 

Бренд радянської кінокомпанії російський кіноконцерн розмістив на головній сторінці свого сайту. Скріншот з mosfilm.ru
Як очікується, у понеділок журі присяжних оголосить розмір компенсації російським кіноконцернам "Мосфильм" і "Ленфильм" за піратське використання їх культових кінострічок радянських часів у США.

Розмір компенсації, як очікується, може скласти від 11 до 57 мільйонів доларів.

Це фінальна частина судового процесу за позовом російських кінематографістів до американських відео-піратів. Позивачами виступають російські кіноконцерни "Мосфильм", "Ленфильм", об'єднання "Крупный план" та їх американський представник - Close-Up International.

Відповідач у справі - відомий на Брайтоні (район, де проживають емігранти з СРСР) розповсюджувач російськомовної відео- і аудіо продукції "Дом книги "Санкт-Петербург". Його власник Іосіф Бєров присутній на суді, проте від коментарів поки утримується.

У понеділок було сформоване журі присяжних, яке приступило до вивчення документів. За наполяганням позивачів, до справи були залучені документи, вилучені у відповідачів Федеральним бюро розслідувань (ФБР).

"Для нас очень важен этот процесс, который создаст прецедент для защиты в США авторских прав российских компаний, что упростит этот процесс в дальнейшем", - сказала президент компанії Close-Up International Наталія Ґанєм, що представляє інтереси позивачів - кіноконцернів "Мосфильм", "Ленфильм" та об'єднання "Крупный план".

Рік тому федеральний окружний суд Східного округу Нью-Йорка повністю визнав звинувачення російських правовласників, висунуті проти відео-піратів, що стало безпрецедентною судовою перемогою російських кінематографістів.

У вироку окружного федерального судді Девіда Трейґера, який розбирав справу починаючи з 2002 року, підтверджується, що "відповідачі умисне порушували авторські права і незаконно користувалися торговельними марками позивачів".

Сума штрафу в США за один епізод умисного порушення авторських прав складає від 30 до 150 тисяч доларів. Суд визнав за незаконне використання 383 найменувань фільмів.

Позивачів у суді представляє Close-Up International - ексклюзивний дистриб'ютор у Північній Америці фільмів "золотої колекції" російських кіностудій "Мосфільм", "Ленфільм" та декількох інших.

У колекцію входить більше 500 найменувань фільмів, таких як "Бриллиантовая рука", "Кавказская пленница", "Служебный роман", "Джентльмены удачи", "Собачье сердце", "Солярис", "Зеркало", "Иван Васильевич меняет профессию" н", "Джэнтльмены удачи", "Собачье сердце", "Солярис", "Зеркало", "Иван Васильович змінює професію" та сотні інших шедеврів радянського і російського кінематографа.

З осені минулого року за позовом Close-Up Int. у канадській провінції Онтаріо розбираються 22 незалежні федеральні судові позови проти 26 магазинів, точок відеопрокату та інтернет-магазинів, що належать вихідцям з колишнього СРСР і також займаються відео-піратством.

Загальна сума компенсацій, що вимагаються, - більше 340 мільйонів доларів.

Джерело: rian.ru, 12 червня 2007 

Висловити думку у Форумі

Читайте також:

Інші публікації рубрики "Розбірки"