UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Страсбургський суд допоміг привласненню Росією незаконно привласнених...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Страсбургський суд допоміг привласненню Росією незаконно привласнених радянських брендів

Європейський суд з прав людини відхилив претензії компанії SPI до РФ щодо незаконного позбавлення прав на радянські горілчані марки на території Росії, повідомляє видання „Ведомости”.

Як відомо, російський уряд, вирішивши, що радянські торговельні марки належать виключно державі Росія, передав їх створеному Фєдєральному казьонному прєдпріятію (ФКП) “Союзплодоимпорт”, яке стало розпоряджатися брендами від імені держави, і має намір використовувати рішення Страсбургського суду для боротьби за права на марки на зовнішніх ринках.

Грабь награбленное!                        (В. Ленин)
 •  Горілка “Столичная”, “Московская”, а також ряд інших алкогольних брендів за радянських часів належали Всєсоюзному внешнєекономічєскому об'єдінєнію (ВВО) “Союзплодоимпорт”. У 1992р. ВВО було акціоноване і перетворилося на Всеросійське акціонерне товариство “Союзплодоимпорт” (ВАТ “СПИ”). У 1997р. ВАО “СПИ” продало 43 товарні знаки ЗАТ “Союзплодимпорт” (без літери “о” у середині, опісля перейменоване в “Плодовая компания”), підконтрольного підприємцю Юрію Шефлєру. В кінці 2001р. Вищий арбітражний суд (ВАС) визнав акціонування ВВО за незаконне, марки перейшли у власність держави, а уряд передав їх в управління Фєдєральному казьонному прєдпріятію (ФКП). Тоді ж SPI оскаржила рішення ВАС у Страсбурзі.
 • Раніше, в інтерв'ю, президент SPI Андрій Скуріхін називав розгляд справи у Європейському суді з прав людини “найважливішим позовом”. SPI наполягала на тому, що, передавши марки ФКП, російські власті порушили статті Конвенції про захист прав людини в області захисту власності, справедливого судового розгляду, дискримінації і права на ефективний засіб правового захисту. “Позитивне рішення Страсбургського суду автоматично кличе за собою відміну ухвали Вищого арбітражного суду Росії (ВАС), і вся система ФКП почне рушитися за принципом доміно. Це дозволить нам повернути марки в Росії”, — стверджував він. У SPI підрахували, що їх збитки від діяльності держави склали $150 млн.

  Проте повернути марки найближчим часом SPI не вдасться. Страсбургській суд визнав позицію компанії неспроможною, повідомляється в опублікованому на сайті суду рішення. Вказується, що “Плодовая компания” не змогла довести у російських судах правонаступність відносно ВВО “Союзплодоимпорт”. Тобто у SPI спочатку не було майна, яке компанія намагається повернути собі. При цьому питання володіння індивідуальними активами, такими як торговельні марки, не є предметом розгляду цієї справи.

  Рішення Страсбургського суду стало несподіванкою для SPI. “Ми здивовані! Проте на нашому бізнесі воно ніяк не відобразиться, адже ми і так не працюємо з радянськими горілчаними марками в Росії”, — говорить Скуріхін.

  ФКП, навпаки, висновки Європейського суду назвало логічними. “ФКП украй задоволено справедливим рішенням. Воно прискорить розгляд справ відносно групи SPI в інших міжнародних судах”, — наводяться у прес-релізі ФКП “Союзплодоимпорт”слова його гендиректора Владіміра Лоґінова.

  Юристи розійшлися в оцінках того, чи зможе ФКП використовувати рішення Страсбургського суду при суперечках в інших країнах. Старший юрист міжнародної практики “Вегас-Лекса” Юрій Бортніков відзначає, що це рішення не впливатиме у тому випадку, якщо тяжби в інших країнах торкаються володіння товарними знаками. Партнер юридичної фірми “Пепеляев, Гольцблат и партнеры” Максім Кульков указує, що Страсбургській суд — поважана інстанція. “Якщо справи носять аналогічний характер, то до його висновків прислухаються в цивілізованих країнах”, — говорить він.

  Скуріхін відзначив, що SPI як і раніше не втрачає надії стати власником марок у Росії. “Якщо буде проведений конкурс на управління марками, ми обов'язково візьмемо в ньому участь. При цьому не виключаємо можливості домовитися про співпрацю з урядом напряму”, — вважає Скуріхін. Він упевнений, що рішення суду не відобразиться на переговорах щодо продажу марки Stolichnaya французької Pernod Ricard. У Pernod Ricard відмовилися коментувати ситуацію.

  Довідка видання „ВЕДОМОСТИ”:

  З моменту своєї появи, ФКП “Союзплодоимпорт” провело сотні судових процесів за радянські горілчані марки у різних країнах світу. Суди виграні в країнах Бенілюкс, Бразилії, Румунії, Болгарії, Азербайджані та інших. Права більше ніж у 100 країнах, зокрема США, належать SPI. За словами Скуріхіна, близько 70% продажів у натуральному виразі доводиться на американський ринок. 

  Джерело: vedomosti.ru, 8 червня 2007 

  Посилання на тему: Европа сдала SPI, - vedomosti.ru, 08.06.2007 

  Висловити думку у Форумі

  Читайте також:

  Інші публікації рубрики "Розбірки"