UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Факти & Міфи Українську історію корегують на догоду Кремлю?
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Українську історію корегують на догоду Кремлю?

Влада переписує підручник для 5-го класу.

Міносвіти оновлюватиме підручники з історії для 5-го класу. Про це повідомляють окремі ЗМІ та блогери.

Зі "Вступу до історії України" Віктора Мисана, нібито, зникне повідомлення про президента Віктора Ющенка та “помаранчеву” революцію. А також у словосполученні "штучний голод" викреслять прикметник "штучний", у словосполученні про УПА "повстанці б'ються з більшовиками, нацистами" викреслять "нацистами", приберуть фотографію Шухевича.

У міністерстві називають це "авторськими правками" та запевняють, що зміст посібника не змінюють.

Народний депутат від НУ-НС Володимир В'язівський розповів Gazeta.ua, що “такі поправки до підручників свідчать про те, що влада втілює в життя ті гасла, про які раніше говорили. Це корегування історії на догоду Кремлю!"

Хоча при цьому В'язівський зазначив, що підстав говорити про зміни підручників поки немає, бо їх ще не розповсюджували у школах.

"Однак, виходячи з заяв Табачника, цілком ймовірно, Міносвіти внесе свої корективи до підручників", - сказав “нунсівець”.

У свою чергу політолог та історик Олександр Палій повідомив нам, що журналісти бачили готовий текст підручника із правками, зробленими ручкою. Проте не відомо, чи надрукували вже цей підручник і в якому вигляді.

"Партія регіонів довго говорила про те, що не треба переписувати історію, а зараз займаються тим самим, - сказав Палій. - Викреслюють ті дані, які не заперечують науковці. Зокрема те, що Радянський союз перші місяці Другої світової війни був союзником фашистської Німеччини. Історичні справи приховати дуже важко. Особливо такою грубою совковою брехнею”.

Історик також нагадав про заперечення владою факту геноциду українців.

Виступають проти визначення Голодомору геноцидом, але ніхто не може пояснити чому між переписами 26 та 37 років українців поменшало на 15%, а усіх інших народів Радянського союзу збільшилось майже на 21. Тому як можна називати голод спільною трагедією? Оцю всю брехню та відродження совкових стереотипів, які влада намагається протиснути, заперечити досить легко. Але Партія регіонів не хоче ніякої дискусії щодо історії. Кожна країна має свою точку зору на історію. А влада замість української точки зору хоче підсунути іноземну – російську", - наголосив Палій.

Напередодні директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександр Удод підтвердив, що підготували нову редакцію програми з історії України і друкують нові підручники. За його словами, підготовлено нову редакцію програми для 5-го класу і паралельно під цю програму підготовлено, затверджено і друкується нове видання підручника. 

Джерело: gazeta.ua, 19.08.2010

Цитати:

"Все дороги ведут в Москву" (В. Янукович)

"Визнавати Голодомор як факт геноциду якогось народу неправильно і несправедливо" (В. Янукович)

"Не будемо говорити про погане, а краще зробимо" (В. Янукович)

Висловити думку у Форумі

Дивіться: 

Дивіться також: