UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Навколо геральдики Прапор України хочуть перевернути догори дриґом заради китайців...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Прапор України хочуть перевернути догори дриґом заради китайців

Депутат Верховної Ради 5 скликання від фракції Блоку Юлії Тимошенко Олег Антипов пропонує парламенту поміняти місцями кольори державного прапора України, розмістивши вгорі смугу жовтого кольору, а внизу - синього.

Історичний коментар:
   National flag
Спочатку порядок кольорів українського прапору не був установлений, тому вживали як жовто-сині, так і синьо-жовті їхні поєднання. Питання національних кольорів не викликало ніяких сумнівів і під час полеміки, що спалахувала на шпальтах київських і львівських газет 1909-1912 років – національними кольорами було визнано синю і жовту барви. Суперечки точилися лише з приводу порядку вживання кольорів. Зокрема, жовто-сині прапори використовували січові стрільці. Поєднання кольорів жовтого і синього трактується багатозначно: це і поєднання символів життя: золотого сонця у синьому космосі, і чисте, мирне безхмарне небо, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символом мирної праці і достатку. 
Примітно, що сучасний державний прапор не відповідає прадавній українській традиції, за якою завжди носили світлий верх – темний низ, і, відповідно, суперечить поняттю „жовто-блакитний”.

Н.Д.

Про це сказано в законопроекті "Про Державний Прапор України", зареєстрованому в Раді 4 липня під № 4002, повідомляє "Українська правда", з посиланням на "Українські новини".

У пояснювальній записці до законопроекту автор мотивує свою пропозицію тим, що нинішнє розміщення кольорів на державному прапорі (вгорі синя смуга, внизу - жовта) відповідно до китайських національних учень трактується як прогресуючий занепад, нещастя (коли синій колір символізує Небо, а жовтий - Землю).

"Таким чином, у світосприйнятті понад 1 млрд. населення Землі піднятий над Україною жовто-блакитний прапор, образно кажучи, позначає місце на планеті, де люди проголосили панування "Закону Занепаду", - зазначається в пояснювальній записці.

У той же час, стверджує депутат, протилежне розміщення цих же кольорів з погляду китайських учень розуміється як найбільш гармонійне поєднання Неба й Землі, чоловічого і жіночого й трактується як Щастя.

"Такий прапор буде символізувати прагнення України до щасливого майбутнього", - стверджує депутат.

На думку депутата, затвердження Верховною Радою запропонованого їм законопроекту забезпечить адекватне сприйняття національного символу України й посприяє поліпшенню іміджу країни на міжнародній арені.

Статтею 20 Конституції України встановлено, що державний прапор України є державним символом України і являє собою прапор із двох рівних горизонтальних смуг синього й жовтого кольорів.

Вимоги до державного прапора України також урегульовано постановою Верховної Ради від 28 січня 1992 року, яким затверджено зразок прапора, що використовувався князем Володимиром Хрестителем.

За ідеєю, блакитна верхня смуга на прапорі символізує Волю, жовта нижня - Мудрість.

Джерело: pravda.com.ua, 5 липня 2007 

Висловити думку у Форумі

Споріднені публікації: