UKR ENG
PATENTBUREAU Web-magazine "Intellectus" Populus & Tradition Україна вшановує пам'ять 75-ї річниці Голодомору
TEMPORALOGY
INTELLECTUAL PROPERTY
INTELLIGIBILISATSIA
SYMBOLISM & HERALDRY
* MATRIKULA
INFORMERS

Україна вшановує пам'ять 75-ї річниці Голодомору

Сьогодні в усіх регіонах України пройшли меморіальні заходи, присвячені 75-им роковинам Голодомору 1932-1933рр. У 16:00 була оголошена загальнонаціональна Хвилина мовчання, після чого почалася всеукраїнська акція "Запали свічку".

 

Віктор Ющенко оголосив 2008 рік Роком пам'яті жертв Голодомору. Фото з пsd.org.ua

Закордонні дипломатичні установи України разом з українськими громадськими організаціями провели акцію "Запали свічку", яка була ініційована Міжнародним координаційним комітетом Світового конгресу українців, зазначили в прес-службі президента. Також у храмах Росії за згодою керівництва РПЦ пройшли поминальні панахиди. У Культурному центрі України в Москві відбулся концерт-реквієм та запалення свічок на вшанування пам'яті жертв Голодомору.

Президент Віктор Ющенко разом з родиною взяв участь у панахиді по жертвах Голодомору 1932–33 рр., яка відбулася у Софійському соборі в Києві, повідомляє прес-служба глави держави. Панахиду спільно проводили представники різних християнських конфесій.

На молитві були присутні в.о. прем'єр-міністра України Віктор Янукович, секретар Ради національної безпеки і оборони України Іван Плющ, глава Секретаріату Президента України Віктор Балога, генеральний прокурор України Олександр Медведько, в.о. першого віце-прем'єр-міністра України Микола Азаров, в.о. віце-прем'єр-міністрв України Дмитро Табачник, голова Київської обласної державної адміністрації Віра Ульянченко, Київський міський голова Леонід Черновецький, другий Президент України Леонід Кучма, народні депутати, урядовці, керівники судової гілки влади, лідери політичних партій, громадські діячі, очевидці Голодомору.

  Голодомор. Фото з observer.sd.org.ua

Голодомор. Фото з observer.sd.org.ua

Після панахиди президент відправився на Дніпровський узвіз, де посадив калину на спомин про жертви Голодомору 1932-1933 рр. О 15:15 глава держави на чолі скорботної ходи пройшов від Софійського майдану до Пам'ятного знаку "Жертвам Голодоморів 1932-1933 рр." на Михайлівській площі.

У своєму виступі президент повідомив, що 2008 р. оголошений . Відповідний указ був розміщений сьогодні на сайті глави держави.

Також президент заявив про необхідність прибрати символи тоталітарного режиму. "Ми повинні одягнути Україну в чисту сорочку і прибрати з її тіла символи тоталітарного режиму - можливо, хай не за рік", - відзначив він.

З виставки архівних документів СБУ (Фото з pravda.com.ua)  

З виставки архівних документів СБУ про Голодомор. Фото Маркова

Крім того, В.Ющенко в своєму виступі висловив переконання, що Україна утвердить нову Конституцію. "Так ми утвердимо своє майбутнє, свій новий демократичний Основний Закон, свою свободу, своє право, свою любов один до одного, до рідної мови, рідної землі і нашої соборної долі", - підкреслив президент.

О 16:00 було оголошено загальнонаціональну Хвилину мовчання, після чого розпочалась Всеукраїнська акція "Запали свічку".

Ввечері о 18:00 В.Ющенко у Національному академічного театрі опери і балету ім. Т. Шевченка буде присутній на поминальному дійстві "Чорна рілля ізорена".

Також сьогодні президент візьме участь в програмі "Свобода слова" на телеканалі "Інтер". Перша частина програми буде присвячена темі Голодомору 1932-1933 рр. Програма розпочнеться о 20.25.

Напередодні В.Ющенко закликав всіх українців запалити свічку у вікні на спомин про жертви Голодомору. "75 років тому нашому народові хотіли винести вирок смерті. Мільйони синів і доньок України, мільйони невинних людей були винищені Голодомором. Тільки правда про геноцид і чиста пам'ять про усіх полеглих звільнить нас від мороку минулого", - сказав він у зверненні до співвітчизників.

"Увечері 24 листопада по всій Україні та на всіх континентах світу будуть запалені поминальні свічі. Я прошу вас, дорогі співвітчизники, у цей день об'єднатися у слові і молитві за Україну і поставити у кожному вікні свічку віри і надії", – закликав він.

Як відомо, В.Ющенко наполягає на визнанні Голодомору геноцидом нації. Раніше Президент оголосив 2008 р. роком пам'яті жертв Голодомору 1933-1932 рр. Наступного року в Києві і Харкові повинні з'явитися меморіали пам'яті загиблим, а в столиці відкритися перший державний музей пам'яті жертв Голодомору.

Нагадаємо, що 28 листопада 2006 р. Верховна Рада України ухвалила закон про Голодомор 1932-33 рр. Документ визнає Голодомор актом геноциду українського народу і передбачає адміністративну відповідальність за публічне заперечення Голодомору.

У 1932-33 рр. з голоду померли мільйони українців, оскільки вони були позбавлені продуктів своєї праці в результаті насильницької колективізації, що проводилася в сільському господарстві.

Джерело: rbc.ua, 24.11.2007

Цитата: "Визнавати Голодомор як факт геноциду якогось народу неправильно і несправедливо" (В. Янукович)

Дивіться:
  • Не геноцид, селекція виродків
  • Історія Росії сфальсифікована
  • Факти та міфи про походження назв Русь, Україна і Росія
  • Висловити думку у Форумі

    Публікації на тему: