UKR ENG
PATENTBUREAU Web-magazine "Intellectus" Events & Clear up Академія наук просить Кабмін відстрочити збільшення збору за...
TEMPORALOGY
INTELLECTUAL PROPERTY
INTELLIGIBILISATSIA
SYMBOLISM & HERALDRY
* MATRIKULA
INFORMERS

Академія наук просить Кабмін відстрочити збільшення збору за одержання патентів

Центр інтелектуальної власності й передачі технологій Академії наук, Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності Академії правових наук і Рада національних асоціацій товаровиробників при Кабінеті Міністрів просять уряд відстрочити збільшення збору за одержання патентів, повідомляює Хрещатик, з посиланням на Українські Новини.

Про це заявив на прес-конференції голова комісії з інноваційної й інвестиційної діяльності Ради національних асоціацій товаровиробників Іван Галенко.

З його слів, відповідно до проекту постанови, затвердженого урядовим комітетом з питань економічної політики і європейської інтеграції на засіданні 10 вересня, вартість витрат українських підприємств на одержання патентів на винахід збільшується в 20 разів і на підтримку їх у силі - в 20-35 разів.

За одержання патентів і підтримку їх у силі в перші 5 років підприємства повинні заплатити не 496 гривень, як раніше, а 9100 гривень.

В обґрунтуванні проекту постанови зазначається, що іноземні платники зборів платитимуть менше.

Зазначена постанова приведе до втрати пакетів винаходів підприємствами України, монополізації ринку України іноземними патентовласниками, перетікання винаходів до фізичних осіб, для яких установлюються пільги.

Наслідком цього може стати стримування технологічного розвитку держави, ослаблення його технологічної й економічної безпеки.

Галенко зазначив, що, незважаючи на звернення до Кабміну Міністерства промислової політики, Національної академії наук, Ради національних асоціацій товаровиробників, Академії медичних наук й інших наукових інститутів, а також всупереч регламенту уряду, проект цієї постанови не пройшов громадське обговорення.

При його розгляді не були розглянуті альтернативні пропозиції для вирішення проблеми.

Він зазначив, що ставки зборів за патент винаходів в Україні в 3,7 рази більші, ніж у Вірменії, в 2,1 рази більші, ніж у Киргизстані, в 1,5 рази більші, ніж у Молдові.

Нові ставки зборів в 7,7 рази перевищують середню заробітну плату в Україні, тоді як збори в Німеччині, Франції, Великобританії, Іспанії становлять тільки 15-39%, у США - 60% середньої заробітної плати.

Національна академія наук, Рада національних асоціацій товаровиробників, Академія медичних наук, Українська академія аграрних наук, Національний технічний університет "Київський політехнічний інституту" запропонували Кабміну ввести нові ставки оплати зборів, пов'язаних з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності, через 5 років після вступу України до Світової організації торгівлі, а також провести аналіз із метою оптимізації й зменшення ставок зборів.

Джерело: kreschatic.kiev.ua,  17 вересня 2007 

Висловити думку у Форумі

Споріднені публікації: 

Дивіться також:

  • Про тарифи на послуги Патентбюро, що діють зараз - тут