UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Факти & Міфи Новий рік в США: веселість без правил
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Новий рік в США: веселість без правил

У США новорічне свято традиційно святкується з меншим розмахом, ніж Різдво.

Зазвичай Новий рік американці зустрічають в колі друзів і, значно рідше, з сім'єю. Напередодні Нового року влаштовують паради, футбольні матчі і подібні видовищні заходи. Традиційно, Новий рік вважається днем початку нового життя. Багато американців приурочують до цього дня важливі зміни, наприклад, обіцяють після 1 січня кинути палити або почати займатися спортом. Роль Біг-бена, чи годинника на Спаській башті, виконує годинник на Times Square в Нью-Йорку - його зображення транслюється по всіх телеканалах.

На відміну від багатьох інших американських свят, Новий рік в США не має строгих кулінарних канонів. Єдиним обов'язковим атрибутом новорічного торжества є келих шампанського. Шампанське супроводжують легкі закуски: горішки, сир, печення, піца і т.д. Головне правило зустрічі Нового року - більше веселості. Подарунки бажані, але не обов'язкові. Проводжаючи старий рік багато американців співають традиційну пісню "Auld Lang Syne". Назву цієї пісні, написаної на початку XVIII століття, можна перевести зі староанглійської, як "Старі Добрі Часи". У пісні пропонується підняти келих за старих друзів і старі добрі часи.

Новорічне свято - одне із найстаріших в світі. Достовірно відомо, що вперше його почали відзначати приблизно 4 тис. років тому у Вавилоні. Святкування починалися 23 березня за сучасним календарем і продовжувалися 11 днів. У 153 році до н.е. Сенат Риму проголосив 1 січня офіційною датою початку Нового року. У 46 році до н.е. Юлій Цезар провів реформу календаря (з тих пір він називається "юліанським"), 1 січня зберегло свою назву першого дня нового року.

Католицька церква довгий час несхвально відносилася до святкування Нового року, вважаючи це свято язичницьким. Положення змінилося після реформи календаря, проведеного папою Григорієм XIII в 1582 році. В результаті цієї реформи був створений григоріанський календар, за яким нині живе велика частина людства. Православна церква користується юліанським календарем, тому Різдво святкується протестантами і католиками в грудні, а православними - в січні. Після реформи Григорія XIII, в Європі 1 січня стало відмічатися, як новорічне свято. З Європи, разом з емігрантами, Новий рік попав у Новий Світ.

За матеріалами Washington ProFile

Висловити думку в Форумі

Читайте також: