UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Навколо геральдики «Союз анархістів України» вирішив попіаритись на ниві символіки...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

«Союз анархістів України» вирішив попіаритись на ниві символіки

26 лютого Окружний Адміністративний суд Києва почне розгляд позову партії «Союз анархістів України» до президента Віктора Ющенко з вимогою виключити зображення хреста з символіки Збройних сил України, повідомляє російське інтернет-видання „Новый регион», з посиланням на прес-службу партії.

Позивачі пояснюють, що наявність хреста в символіці озброєних сил «порушує ст. 35 Конституції України про відділення Церкви від держави. Відносно громадян України, сповідуючих інші релігії, дана символіка носить дискримінаційний характер».

«Крім того, хрест на емблемі більше схожий на петлюрівський, характерний для їх «Ордена лицарів Залізного Хреста», встановленого в 1920 р. Зважаючи на злочинну популярність петлюрівських військ, як винуватців «репетиції Холокоста», – системних погромів 1918 – 1919 рр., що понесли життя 50 тис. євреїв, дана символіка має провокаційний ксенофобський характер», – вважають в партії..

Джерело: nr2.ru, 11 лютого 2006

Довідка про Емблему Збройних Сил України (Українська геральдика)

Найчастіше як символ Збройних Сил України різними авторами пропонувався т.зв. "козацький" хрест. Саме на підставі хреста подавались до Міністерства Оборони України пропозиції щодо військової символіки Збройних Сил України головою УГТ А.Гречилом (у червні 1993р.), київським художником О.Коханом (запропонований ним комплекс військової символіки був надрукований в "Знаку", ч. 9 у лютому 1995р.) і також київським художником О.Руденком (2000р.). Із створенням в березні 2001р. Воєнно-геральдичної служби Генерального штабу Збройних Сил України її начальником (палким прихильником використання хреста як символа Української армії) полковником О.Муравйовим був остаточно відпрацьований цей знак, який становить собою прямий хрест з рівними кінцями, що розширюються, малинового кольору, з круглим медальйоном (діаметром у 4/10 висоти хреста) синього кольору, розміщеним у центрі хреста. На медальйоні зображено елемент малого державного Герба України - золотий Тризуб. На основі емблеми Збройних Сил України начальником ВГС ГШ Збройних Сил України полковником О.Муравйовим за допомогою офіцера служби підполковника М.Абрашина та при участі куратора секції військової емблематики УГТ полковника М.Слободянюка був розроблений комплекс символіки Збройних Сил України, який включає емблеми - символи Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, видів Збройних Сил України (Сухопутних військ, Військ Протиповітряної оборони, Військово-повітряних сил, Військово-морських сил), прапори Збройних Сил України та видів Збройних Сил України, Бойовий прапор військової частини, штандарти Міністра оборони, начальника Генерального штабу та головнокомандувачів видів Збройних Сил України. Таким чином, вручення штандартів Президентом України Міністру Оборони України та начальнику Генерального Штабу Збройних Сил України започаткувало процес втілення в життя, незважаючи на всі перешкоди, офіційної символіки молодої Української армії.

Висловити думку у Форумі

Дивіться також: