UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Не зайве знати Журавлина творить дива
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Журавлина творить дива

Фото з utro.ru Американські вчені, що дослідили склад журавлинного соку, з'ясували, що він має унікальні лікувальні властивості. Виявляється, речовини, що містяться в цьому напої, підвищують вміст в організмі так званого "правильного" холестерину і антиоксидантів, необхідних для нормального функціонування серцево-судинної системи. На думку вчених, люди, що страждають певними захворюваннями серцево-судинної системи, повинні пити по три склянки журавлинного соку або морсу на день.

Перш ніж ці поради оприлюднили, було проведено експеримент, у якому взяли участь 19 добровольців з підвищеним вмістом холестерину у крові. Впродовж трьох місяців вони регулярно приймали по дві-три склянки журавлинного соку на день, а потім учені заміряли їх рівень холестерину.

Виявилося, що у тих волонтерів, які пили по три стакани соку в день, кількість високощільного ліпопротєїну холестерину (high density lipoprotein – HDL) збільшилася на 10%. HDL вважається „правильним” холестерином, необхідним організму, тому що він активно захищає стінки судин. Крім того, у випробовуваних рекордно підвищився вміст антиоксидантів, що стало ще одним сюрпризом. Функція антиоксидантів в організмі полягає у тому, що вони руйнують небезпечні вільні радикали і знижують ризик виникнення злоякісних утворень, рівно як і серцево-судинних захворювань.

Професор Джо Вінсон з університету Скрантон, під керівництвом якого здійснювалося дослідження, упевнений, що одержана інформація допоможе багатьом людям отримати здоров'я і поліпшити самопочуття. "Наше дослідження відкрило нові можливості журавлинного соку, який і так був відомий як корисний напій. Пропоновані нами ліки не тільки є екологічно чистими і нешкідливими для організму, але й мають приємний смак. Отже все свідчить про користь журавлинного соку", – вважає професор.

Журавлинний морс – традиційний напій, який приємний і влітку і взимку, а головне – доступний кожному. Є декілька способів приготування морсу, але для того, щоб ягоди журавлини зберегли всі свої корисні якості, його слід варити таким чином: чисті ягоди поміщаються в посуд, який заповнюється водою, потім доводяться до кипіння, і каструля знімається з вогню. Ягоди, що ще не розкрилися, товчуть прямо у воді, після цього рідину просівають через сито. В одержаний морс можна додати цукор або мед на смак – і корисний та поживний напій готовий.

Джерело: utro.ru, 27 березня0 2005

Висловити думку у Форумі

Читайте також:

Інші публікації рубрики "Не зайве знати"