UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Чудасії Що дозволено Юпітеру, то бику зась?
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Що дозволено Юпітеру, то бику зась?

Про те, як у відношеннях двох сусідів, один, вкотре, бере на себе роль Юпітера, залишаючи іншому роль бика, навіть на ниві церковній, розповідає видання „Оглядач”. Читайте публікацію нижче.

„ЦЕ дозволено Путіну, а Ющенку Росія не дозволяє”

Підписання Акту про канонічне спілкування, поновлюючого єдність Російської православної церкви за кордоном (РПЦЗ) і Московського патріархату, відбудеться в травні 2007 року.

Такий висновок випливає з ухвали Священного Синоду Російської православної церкви (РПЦ), засідання якого проходить у вівторок в російській столиці під головуванням Патріарха Московського і всього Русі Алексія Другого. Синод схвалив пропозиції комісій Московського патріархату і РПЗЦ «відносно часу, місця і порядку підписання Акту про канонічне спілкування, а також представлена доповідь «По підсумках спільної роботи комісій».

Члени Синоду вирішили також запросити до Москви повноважну делегацію РПЗЦ, щоб «досягти
Публікації на тему:
 • Під керівницвтом глави УПЦ Московського патріархата персоні нон-ґрата України вручили орден "За відродження України"
 • Глава проросійської церкви не хоче бачити День незалежності України
 • Московський патріархат вказав - які і де повинні бути церкви в Україні, та у яких випадках можна вживати слово Київ
 • Московський патріархат став розповсюджувати ідею про те, що покровителькою Дніпропетровська є Катерина
 • Факти та міфи про походження назв Русь, Україна і Росія
 • узгодження по питаннях, які повинні бути врегульовані до вступу в силу Акту про канонічне спілкування», повідомляє РІА «Новини».

  Акт про канонічне спілкування, додаток до нього і інші документи, розроблені стрічними комісіями за два з половиною роки спільної роботи і схвалені Синодами РПЦ і РПЦЗ, були опубліковані 1 листопада одночасно на офіційних сайтах сторін.

  Згідно акту, РПЦЗ «залишається невід'ємною самоуправною частиною Помісної Російської православної церкви». Вона «самостійна в справах пастирських, освітніх, адміністративних, господарських, майнових і цивільних, будучи при цьому в канонічній єдності зі всією Повнотою Російської православної церкви». Разом з тим, «вищестоящою інстанцією церковної влади» для РПЦЗ стають «Помісний і Архієрейський Собор РПЦ».

  Коли акт буде підписаний, духівництво і миряни Зарубіжної церкви і Московського патріархату зможуть разом здійснювати євхаристію (причастя) і інші церковні таїнства. Знаходячись далеко від дому, віруючі зможуть відвідувати храми один одного.

  Відділення РПЦЗ від Церкви у Вітчизні відбулося в 1920-і роки після революції і встановлення в Росії богоборчої влади, підкреслює РИАН.

 • Володимир Путін проговорився: ніякої УПЦ (МП) не існує. Є РПЦ в Україні
 • Активну роль в примиренні двох гілок російського православ'я зіграв Володимир Путін, який по суті виступив посередником в переговорах на вищому рівні між РПЦ і РПЦ за кордоном. В той же час, як неодноразово повідомляв "Оглядач", Кремль негативно відноситься до спроб Віктора Ющенка сприяти об'єднанню УПЦ Київського Патріархату і УПЦ (Московського Патріархату), яка, всупереч загальноприйнятому в православному світі принципу "кожній країні - своя Церква", після розпаду СРСР залишилася частиною РПЦ.

  Джерело: http://oglyadach.com/news/2006/12/26/128047.htm, 26 грудня 2006

  Висловити думку у Форумі

  Споріднені публікації: