UKR ENG
PATENTBUREAU Web-magazine "Intellectus" Populus & Tradition «Добрый мир православия» зводить перспективу дитини до ролі покірної...
TEMPORALOGY
INTELLECTUAL PROPERTY
INTELLIGIBILISATSIA
SYMBOLISM & HERALDRY
* MATRIKULA
INFORMERS

«Добрый мир православия» зводить перспективу дитини до ролі покірної забобонної прислуги в освічених господарів

У Росії посилюється боротьба батьків учнів шкіл та дитячих садків із пропагандою примітивного креаціонізму.

Одним з джерел організованого мракобісся в Росії є Московський державний обласний університет, а так само міністр освіти уряду Московської області Антонова, повідомляють "Новости Украины" з посиланням на "Ридус".

У серпні 2012 року на регіональному педагогічному форумі Антонова повідомила, що в 650 дитячих садках Підмосков'я (тобто приблизно у кожному третьому) планується впровадити навчальний курс під назвою «Добрый мир православной культуры для малышей». Антонова також зазначила, що заняття вже впроваджуються у 430 дитячих садках, які працюють з 27 тисячами дітей.

У Російський дитсадках впроваджується навчальний курс «Добрый мир православной культуры для малышей»

 

 

 

Зображення сторінок "богоугодного пособия" із сайту Ридус 

Рідус пише: "Упомянутое «учебное пособие» весьма наглядно демонстрирует степень деградации, которое ждет нашу (российскую - авт.) систему образования. Оно прекрасно своей детской непосредственностью – в нем не осталось и следа от популярного в курсе «основ религиозной культуры» вранья про якобы «не догматическую, а культурологическую и духовно-нравственную» направленность религиозных модулей. Взгляните хотя бы на некоторые страницы этого богоугодного пособия: «В какой день Господь сотворил бабочку?», «Все-все-все, что только есть – даже камни у дорог – сотворил Господь наш Бог», «Послушание, смирение. Что Бог дает – все к лучшему» и т.п".

Пропаганда примітивного креаціонізму - одна із чітких ознак релігійного мракобісся, що вступаэ у недвозначне протиріччя з науковим світоглядом і неминуче веде до деградації освіти у цілому ряді дисциплін. Це давно усвідомили в усіх найбільш розвинених країнах - тому пропаганда креаціонізму в державних навчальних закладах зустрічає там організований і дієвий опір.

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) 4 жовтня 2007 року випустила резолюцію "Небезпека креаціонізму в освіті" в якій постановила: "Креаціонізм у всіх його формах, таких як "розумний задум" або "вищий розум", не є науковою дисципліною і не підлягає науковому вивченню в європейських школах разом ыз теорією еволюції або навіть замість неї". У даній резолюції депутати ПАРЄ закликали уряди 47 країн Ради Європи "рішуче опиратися" викладанню креаціонізму як наукової дисципліни.

Зрозуміло, що вигнання креаціонізму із системи освіти пов'язане не зі спробою дискримінації віруючих – просто батькам-фундаменталістам, які наполягають на буквалістській версії творіння, рекомендують не змішувати релігію і науку, та займатися проповідями у недільних школах, а не в загальноосвітніх закладах.

Показово, що релігійний фундаменталізм креаціаністів заперечується не тільки вченими і атеїстами, але й освіченою частиною християнських мислителів. Ні менше ні більше – Ватикан у 2009 році офіційно визнав теорію еволюції і заявив, що креаціонізм буде розглядатися "тільки як культурний феномен, а не як наукова теорія". Настільки ж тверезу позицію займає вище духовенство і теологи англіканської церкви.

"Нарочито антинаукове «образование», розпочате з посібників типу «Добрый мир православия», позбавляє дитину конкурентоспроможності у сучасному світі, зводячи його перспективу до ролі покірної забобонної прислуги в освічених господарів", - підсумовує видання.

При цьому слід зазначити, що за даними відкритих джерел, у цілому по Росії 42,7% батьків учнів 4-х класів зажадали для своїх детей курс «Светская этика», а не «Православие». Ще 21,2% вибрали курс «Мировые религии». По Москві цифри відповідно - 47,4% і 27,7%. Найменш схильні до впливу РПЦ батьки учнів Санкт-Петербургу. Тут курс «Православие» для своїх дітей обрали лише 9,46% батьків на тлі 52,6% - «Светская этика " і 37,7% - «Мировые религии».

Нагадаємо, питання про необхідність введення в середніх школах і вузах Харкова курсу православ'я було піднято в ході поїздки до Харкова у 2010 р. предстоятеля Української православної церкви (Московський патріархат) митрополита Владіміра. Священик обговорив це питання із головою Харківської облдержадміністрації Міхаілом Добкіним, і вони домовилися, що облрада розробить спеціальну програму, згідно з якою з 1 вересня 2010 р. рекомендовано ввести спеціальний курс.

Однак, ідея провалилася на корені. Як заявила в травні 2011 року начальник департаменту освіти міськвиконкому Ольга Деменко, у деяких школах вчити дітей православ'ю не вважали за потрібне батьки, в інших - такі уроки просто нікому вести.

"Ніякого штучного стимулювання запровадження цього курсу ми не здійснюємо", - говорить Деменко. За її словами, введення уроку і його відвідини - справа добровільна. У результаті курс "Християнська етика" (уроки православ'я) в 2011 році проводився всього у трьох харківських школах з 180.

Джерело: ua-today.com, 10.10.2012

Висловити думку у Форумі

Московський патріарх Кірілл, він же - Ґундяєв Фото з ua-today.com

Дивіться:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності