UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Популюс & Традиції Про історію свята День Матері
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Про історію свята День Матері

У нашім раї на землі

Нічого кращого нема,

Як тая мати...

(Тарас Шевченко)

Свято Матері... Воно приходить до нас щороку: Сонцесяйне, заквітчане, вродливе і дуже щире. День матері відзначається у травні, бо це місяць Пречистої Діви Марії, яка благословила у хресну путь свого єдиного сина-Спасителя людства. До матері Божої звертаються християни, просячи заступництва і допомоги. У травні, коли природа-мати виряджає доню Землю у пишному уборі весняних квітів у дорогу життя, праці й радості, люди висловлюють подяку материнській самопожертві, відзначають День Матері.

У1903 році молода американка із Філадельфії Анна Джервіс звернулася до законодавців із пропозицією присвятити один день кожного року вшануванню матерів. Вона запропонувала це вшанування символізувати кольорами квітів. У кого матір була жива у цей день , мав приколоти до одягу рожеву квітку, а в кого мати померла – білу. 1914 року Конгрес США прийняв постанову про святкування Дня Матері.

За Америки цей день стали святкувати у Швеції, Норвегії, Австрії. В Європі його почали відзначати після першої світової війни. 1929 року Спілка українок Галичини звернулися до громади з пропозицією зробити й у нас цей день святом. Ініціатором була Олена Кісилівська, редактор тижневика „ Жіноча доля”. 

Джерело: e-ukraine.org, 14 травня 2006

Висловити думку у Форумі

Читайте також:

Інші публікації рубрики "Traditio"