UKR ENG
PATENTBUREAU Web-magazine "Intellectus" Not superfluous to know Ремарк любив кальвадос... Американці женуть віскі з кукурудз...
TEMPORALOGY
INTELLECTUAL PROPERTY
INTELLIGIBILISATSIA
SYMBOLISM & HERALDRY
* MATRIKULA
INFORMERS

Ремарк любив кальвадос... Американці женуть віскі з кукурудзи?

Державне підприємство “Чернігівстандартметрологія” відновило сертифікацію оригінальних напоїв. Адже віскі, бурбони, кальвадоси поступово переміщаються з романів та екранів телевізорів ближче до нас – на полиці магазинів та барів.

Чим ці напої відрізняються один від одного і як їх треба пити? Поради дає начальник сектору відділу підтвердження відповідності продукції державного підприємства „Чернігівстандартметрологія” Людмила Шаповалова.

 Азбука споживача віскі?

Віскі - один з найпопулярніших міцних напоїв світу. Сила та палітра ароматів та смаків віскі підкорила багато країн і породила багато варіацій, таких, як американський бурбон, канадське віскі, японські та австралійські зразки.

Напій має давню історію, що сягає глибини століть. Суперечки про першість його винайдення між ірландцями та шотландцями не стихають до сьогодні. У наші дні класичним серед всіх видів цього напою є шотландське віскі, має назву “скотч”.

Етикетка – ключ до напою

Віскі виробляють із зернових (ячмінного солоду, ячменю жита). В залежності від сировини шотландське віскі може бути 3-х типів: солодове (malt), що виробляють виключно з ячмінного солоду, зернове (grain), вироблене з ячмінного солоду та несоложених зернових, а також змішане.

Пляшка, на етикетці якої, є слово malt, як правило містить суміш солодових віскі, вироблених на різних перегонних заводах. Якщо етикетка солодового віскі містить напис “single”, це значить, що в цьому віскі присутня суміш солодових віскі різних термінів витримки від одного виробника.

Секрети скотчу

Для шотландського віскі солод сушать виключно над торфом. Отриманий дистилят дозріває в діжках з білого дуба, в яких витримувався херес.

Витримка усуває різкість молодого спирту та може надавати напою дивовижних ароматів, як то меду, сандалу, свіжих фруктів, і різні відтінки янтарного кольору. Витримують скотч від 3 до 12 і більше років.

Солодове віскі має здатність набувати специфічний смак в залежності від місця виробництва ячменю, м’якої та чистої води місцевих джерел, особливостей перегонного процесу окремого виробництва.

В Америці – своє

Американські поселенці до виготовлення віскі підійшли по-своєму. Перегонні куби вони привезли із собою з Європи, але в якості сировини почали використовувати кукурудзу. Центром індустрії віскі Нового Світу став Бурбон - за назвою округу в штаті Кентукі, де розпочалось його виробництво.

Бурбон відрізняється від інших віскі тим, що в його спирті міститься не менше, як 51% кукурудзяної складової.

120 сортів яблук – для одного напою!

Ще один донедавна екзотичний напій – кальвадос. Батьківщиною кальвадосу є Франція.

Кальвадос роблять зі спеціально виведених сортів яблук. Вимоги до їх смакових якостей дуже суворі. Є навіть норми густоти посадки яблунь та їх поливу.

Виробництво кальвадосу обов’язково здійснюється в місцевості, де вирощено сировину. Цей напій, як і віскі, після дистиляції витримується у дубових бочках не менше 3 років.Виробництво кальвадосу і віскі суворо регламентовано законами країн-виробників за назвою та походженням.

Це вам не що-небудь-як!

Віскі, як і кальвадос, вживають як нерозведеним, так і з кубиками льоду або з водою. В будь-якому вигляді віскі п’ють з прозорих стаканів циліндричної форми з товстим дном, простота та елегантність якого підкреслюють достоїнства самого напою.

Слід пам’ятати, що ці напої не ковтають залпом, вони є доповненням неспішної бесіди.

Класичний коктейль на основі бурбону готується з використанням свіжих листочків м’яти. Цей коктейль, що має назву “джулеп” – невід’ємний атрибут щорічних престижних перегонів в штаті Кентуккі.

Бурбон традиційно п’ють із содовою водою. Класичний коктейль: 1-2 чайні ложки цукру, 2-3 листочки м’яти розім’яти і видалити. Наповнити склянку на 3/4 льодом і налити 90 грамів віскі.

Взагалі у кожного споживача - свої уподобання і універсальних рецептів немає. Різні віскі можуть супроводжувати різні моменти дня. Це може бути аперитив і напій для втамування спраги, а також як коньяк або кальвадос - заключний акорд після їжі. Кожен може знайти свій улюблений смак серед широкого вибору цих благородних вишуканих напоїв, що тепер в асортименті є і на полицях наших магазинів.

Прес-служба ДП "Чернігівстандартметрологія"

Високий Вал (Сіверська інформаційна агенція новин), 25 червня 2005

Висловити думку у Форумі

Читайте також:

Інші публікації рубрики "Не зайве знати"