UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Не зайве знати Законом хочуть закріпити чистоту прапору і тональність гімну
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Законом хочуть закріпити чистоту прапору і тональність гімну

Міністерство юстиції розробило проект закону "Про державний гімн України", яким пропонує затвердити слова гімну України.

Законопроект пропонує затвердити слова державного гімну - на музику Михайла Вербицького, слова Петра Чубинського, що є аналогічними музиці і тексту, затвердженими чинним законом від 6 березня 2003 року.

Проектом, як і чинним законом, пропонується обмежити текст гімну першим куплетом і приспівом, повідомляє УНІАН.

А перша строфа гімну, згідно із проектом, звучатиме, як і в чинному законі – "Ще не вмерла України і слава, і воля" (в деяких ранішніх редакціях ця строфа звучала як "Ще не вмерла України ні слава, ні воля".

Разом з тим, у розширеній редакції, порівняно з чинним законом, викладено вимоги до виконання державного гімну. Зокрема, встановлюється, що виконання гімну має відбуватися виключно у тональності сі-бемоль мажор.

Забороняється використання державного гімну в музичних та інших творах мистецтва, якщо воно спрямоване на наругу над гімном.

Водночас у Мін'юсті пропонують встановити, що державним прапором України є полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої - синього кольору, нижньої - жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

Двічі у проекті наголошується, що державний прапор, який встановлюється, має бути без пошкоджень, а також чистим. Полотнище встановленого державного прапору не повинно доторкатися поверхні землі і води, підлоги, дерев чи інших предметів.

Джерело: pravda.com.ua, 29 серпня 2006

Висловити думку у Форумі

Споріднені публікації: