UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Факти & Міфи Щеплення безпам’ятством
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Щеплення безпам’ятством

23 лютого у нас традиційно звикли вважати чоловічим святом. За радянської влади цього дня відзначали «День Радянської армії і Військово-морського флоту». Хоча жодного стосунку до історії зазначених військових формувань дата не має. Але це з’ясувалося тоді, коли вже пострадянські історики почали шукати сліди «першої перемоги у 1918 році новоствореної робітничо-селянської червоної армії над військами кайзерівської Німеччини під Нарвою і Псковом»: саме так пафосно в «Краткой истории ВКП(б)» у 1938 році пояснював появу свята товариш Сталін. Сліди знайшли — але тільки нищівних поразок червоних у цей день. Насправді походження свята було типовим для країни, в якій історію замінили пропагандою.

Світлана Кабачинська

Довідка "і":

23 лютого 2018 року під Нарвою більшовики захопили цистерну спирту, напилися, а потім, почувши про підхід німців, повтікали. Так з'явився День Червоної армії. Пізніше його було названоно Днем Радянскьої армії і Військово-морського флоту. Теперішня українська влада постановила, що цей день гідний того, щоб його відмічати як День захисника Вітчизни, знихтувавшими, при цьому, такими датами як:

  • 29 грудня - День Героїв Крут

  • 14 жовтня - День українського козацтва, що відмічається у день Покрови Пречистої Богородиці (свято Святої Покрови), він же - День Зброї (День створення УПА)

  • 6 грудня - День Збройних сил України.

Джерело: dt.ua, 22.02.2012

Висловити думку в Форумі

Дивіться:

Дивіться також:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності