UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Факти & Міфи Солдати Червоної Армії згвалтували 2 мільйони німок весною і...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Солдати Червоної Армії згвалтували 2 мільйони німок весною і влітку 1945-го

З наближенням чергових роковин капітуляції фашистської Німеччини, британські і французькі ЗМІ традиційно починають публікацію матеріалів, присвячених пам'ятним подіям 60-річної давності. Хоча за ці роки, про війну, здавалося б, було вже написано все, журналісти намагаються знайти всі нові факти, що відносяться на той час, і, як з'ясовується, не всі з них приємно для російського читача, повідомляє видання Новый регион.

Як пише Новий регіон, сьогоднішня британська The Independent у своєму відеоблогі, з посиланням на французьку телекомпанію France24, публікує замітку і телесюжет, присвячений долі німецьких жінок, згвалтованих радянськими солдатами влітку 1945-го року. За твердженням європейських журналістів, бійці Червоної Армії згвалтували 2 мільйони німок.

«Американські війська залишили східно-німецьке місто Галлі, і до нього увійшла російська армія. Мої подружки тут же втекли з міста, але я не могла піти за ними, оскільки у мене була пошкоджена нога. Росіяни увірвалися в мій будинок і почали мене насилувати», – наводить The Independent слова однієї з німецьких жінок, згвалтованих в 1945 році. – Це трапилося в кінці липня 1945 року. 19-річна Руфь Шумахер була згвалтована чотирма російськими солдатами. Подібну долю розділили приблизно 2 мільйони німецьких жінок, які в кінці Другої світової війни довелося зіткнутися з солдатами Червоної Армії. Протягом багатьох десятиліть ці жінки зберігали мовчання. У післявоєнні роки увага світової громадськості була зосереджена на злочинах нацистах, і ніхто не хотів прислухатися до страждань німців».

«У Західній Німеччині ця тема була табуйованою, оскільки німцям нав'язували комплекс вини за розв'язування світової війни, – говорить Сибіл Дрехер, член асоціації депортованих німців. – В окупованій радянськими військами Східній Німеччині, людям також не дозволяли говорити про зловживання і злочини, досконалі радянськими солдатами».

Як тільки багато років через жінки змогли розповісти про одержані тоді травми. Але тільки зараз починаються перші наукові і історичні дослідження цієї теми. У університеті Грефсвальд, в Північно-східній Німеччині, психіатр Пилип Куверт збирає свідоцтва очевидців – жінок, згвалтованих радянськими солдатами.

«Ми проллємо світло на те, що трапилося тоді, – заявив професор Куверт. – Тільки тепер, через 60 років після закінчення Другої світової війни ми маємо нагоду розглянути це явище у всіх нюансах. На цьому прикладі ми бачимо феномен реального розвитку колективної пам'яті німців. Одна з наших цілей також полягає в тому, щоб розробити новий вид терапії для немолодих жінок, згвалтованих в 1945-у. Ці події трапилися дуже-дуже давно. Проте травма, одержана тоді, залишається для них дуже чутливою дотепер».

Травмуючі спогади недавно овдовілої Руфь Шумахер, яка стала безплідною унаслідок згвалтування, достатньо типові: «Страх назавжди поселився в моєму тілі, – говорить вона. – І його неможливо позбавитися. Біль з часом проходить, але страх не стає менше».

Джерело: nr2.ru, 16 квітня 2009

Висловити думку у Форумі

Публікація на тему: The Independent: Солдаты Красной Армии изнасиловали 2 миллиона немок весной и летом 1945-го, - nr2.ru, 16.04.2009

Дивіться також: