UKR ENG
PATENTBUREAU Web-magazine "Intellectus" Events & Clear up Реєстрацію знаку "На березових бруньках" у Росії визнали нез...
TEMPORALOGY
INTELLECTUAL PROPERTY
INTELLIGIBILISATSIA
SYMBOLISM & HERALDRY
* MATRIKULA
INFORMERS

Реєстрацію знаку "На березових бруньках" у Росії визнали незаконною

Арбітражний суд Москви ухвалив рішення про визнання незаконним рішення Палати по патентних суперечках Російської федеральної служби з інтелектуальної власності, патентів і товарних знаків (Роспатент) щодо реєстрації товарного знаку (ТЗ) "На березових бруньках". Суд зобов'язав Роспатент зробити запис у реєстрі інтелектуальної власності РФ про анулювання реєстрації цього ТЗ, який належить компанії "Союз-Виктан".

Як повідомляє ЛІГАБізнесІнформ, в українській горілчаній компанії (УГК) "Nemiroff", дане рішення позбавляє "Союз-Віктан" виняткових прав на використання ТЗ "На березових бруньках".

За інформацією УГК, зважаючи на постійні позовні заяви з боку компанії "Союз-Виктан", у червні 2005 року компанія "Nemiroff" звернулася у Роспатент з метою визнання недійсним надання правової охорони ТЗ "На березових бруньках" на території Росії. Підставою для цього звернення, повідомляють у компанії, послужило порушення Роспатентом РФ ст.6 "Абсолютные основания для отказа в регистрации" Закону РФ "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров" при реєстрації ТЗ "На березових бруньках". Ухвалене Роспатентом РФ рішення за фактом цього звернення і було оскаржено компанією "Nemiroff" в Арбітражному суді Москви.

Причиною оскарження законності реєстрації даного товарного знаку став той факт, що ТЗ складається тільки з елементів, що характеризують властивості і спосіб виробництва товару. Як відомо, словосполучення "на березових бруньках" у перекладі з української на російську звучить як "на березовых почках". І, згідно, чинному законодавству РФ, подібне позначення не може бути зареєстровано на території РФ як об'єкт інтелектуальної власності.

Начальник юридичного відділу Торгового дому "Nemiroff" у Росії (Москва) Михайло Буйний відзначив: "Арбітражний суд Москви підтвердив неможливість реєстрації компонентного складу продукту як товарний знак. Подібна практика в реєстрації товарних знаків лежить поза правовим полем і суперечить всім правилам добросовісної конкуренції. І, безумовно, її слід присікти у порядку, встановленому законодавством країни".

Раніше компанія "Nemiroff", відстоюючи право на виробництво продукту "Українська березова особлива", звернулася до Господарського суду міста Києва для розгляду питання про недійсність реєстрації торгового знаку "На березових бруньках". Суд ініціював проведення судової експертизи щодо охороноспроможності даного знаку. У разі встановлення наявності в торговому знаку елементів, вказуючих на компонентний склад продукту, неможливість реєстрації ТЗ "На березових бруньках" буде підтверджена і в Україні.

Українська горілчана компанія "Nemiroff" на сьогоднішній день є одним з лідерів горілчаного ринку України і єдиною вітчизняною алкогольною компанією, яка має офіційний статус міжнародної: експортні поставки компанії складають 52% від загального об'єму реалізації продукції. У Україні "Nemiroff" має два заводи, потужності яких розраховані на виробництво 114 тис. умовних пляшок в годину.

Нагадаємо, в 2005 році Роспатент відмовив українській компанії "Nemiroff" у задоволенні претензії про недійсність реєстрації торговельної марки "На березових бруньках".

Джерело: ЛIГАБiзнесIнформ, 17 березня 2006

Висловити думку у Форумі

Споріднені публікації:

Інші публікації рубрики "Розбірки"