UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Євросоюз узгодив реформу авторського права в інтернеті
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Євросоюз узгодив реформу авторського права в інтернеті

Згідно з реформою авторського права в ЄС, ЗМІ мають отримувати винагороду у випадку повторного використання їхніх матеріалів інтернет-порталами і соцмережами, наприклад Google або Facebook.

Про таке повідомляє німецьке видання Deutche Welle.

© picture-alliance/dpa/L. Schulze Представники Ради ЄС, Єврокомісії, а також Європарламенту в середу, 13 лютого, досягли угоди щодо реформи авторського права в Євросоюзі. Зокрема, реформа передбачає, що ЗМІ мають отримувати грошову винагороду, якщо їхні матеріали повторно використовувалися інтернет-порталами або соціальними мережами, наприклад Google або Facebook. Крім того, винагороду повинні будуть отримувати і власники прав або творці контенту, якщо їхні пісні або відеоролики

Європарламентар від німецького Християнсько-демократичного союзу Аксель Фосс (Axel Voss) заявив, що інтернет-гігантам давно пора віддати належне власникам авторських прав. "Угода - важливий крок, аби виправити ситуацію, коли кілька компаній отримували велетенські суми, не винагороджуючи тисячі творців і журналістів", - цитує Фосса агенція Reuters.

Реформа, суть якої полягає в модернізації авторського права в епоху цифрових технологій, обговорюється в Євросоюзі з 2016 року. Навколо законопроекту велися запеклі дискусії. Великі інтернет-компанії, в тому числі Google і Wikipedia, висловлювалися проти деяких статей реформи. У липні Європарламент відхилив законопроект у зв'язку з тим, що ряд його положень викликав критику фахівців.

Для набуття чинності рішення має бути схвалене представниками всіх країн-членів Європейського Союзу та Європарламентом.

Динаміка, якої в результаті тотальної комп'ютеризації набуло наше життя, вимагає швидких і недорогих способів передачі знань. Без дистанційного навчання через інтернет (E-Learning) вже не обійтись. Онлайн-освіта стрімко розвивається. Головне завдання фахівця, який займається інформаційними технологіями в цій галузі, - розробка методик навчання та підбір дидактичного матеріалу.

14.02.2019

Джерело DW

Дивіться: