UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки У Росії нищать залишки українських назв
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

У Росії нищать залишки українських назв

У Росії залишається все менше українського, – скоро може не залишитися жодного об’єкту, назва якого включала б згадку про Україну. Найменування з українською тематикою тотально знищуються.

Наприклад, минулого тижня російські ЗМІ облетіла примітна новина про зміну назви відомого в Нєфтєюганского магазину "Украина". Вочевидь, щоб убезпечити себе і власний бізнес, власники закладу шляхом нехитрих перестановок букв на фасаді будівлі змінили вивіску. На фотографіях, що з'явилися в мережі, зображений момент перейменування торгової точки. Під назвою "Торговый центр "Украина", з'явилося інше – "Торговый центр "Карина". Фото отримало десятки відгуків російських користувачів інтернет, - переважно "позитивних", і, у значно меншій кількості, таких, що засуджують власників магазину.

Тим часом схожий випадок стався в Єкатеринбурзі, де кафе, яке багато років було відоме як "Диканька" (і, відповідно, пропонувало російсько-українську кухню), буквально недавно змінило свою назву на "Лукоморье". Як повідомив кореспондент російського видання urfo.org, стара ж вивіска лежить поряд із входом.

Городяни тепер гадають - що змусило власників закладу змінити назву: бажання відповідати зміненій політичній ситуації на тлі ускладнихвідносин з Україною чи прагнення просто змінити формат і кухню? У самому кафе офіційно говорять про другий варіант, відзначаючи, що в кінці минулого року заклад виставлявся на продаж. Тим не менш, необхідність зміни самої назви, до якої звикли городяни, багатьом здається невиправданою.

Разом з тим, в Єкатеринбурзі продовжують працювати багато інших закладів з російсько-українською кухнею та відповідними назвами. Таким, наприклад, є діючий у місті ресторан "Вечера на хуторе". Як повідомляється, поки поки представники деяких точок не збираються міняти вивіски.

Слід додати, що останнім часом в Росії відчутно зріс рівень українофобії – це відчувається на побутовому рівні. Разом з тим, у нещодавній доповіді Московського бюро з прав людини йдеться про те, що в Росії не зафіксовано сплесків ненависті до до України. За даними організації, протягом усього 2014 року в Росії не проходили акції, порівнянні за масштабами і кількістю учасників з подіями в Кондопозі в 2006 році, на Манежній площі Москви в 2010 році, у московському районі Бірюльово в 2013 році.

За матеріалами urfo.org

Дивіться:

Дивіться також:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності