UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Форум думок Інтелектуальна власність ТЕМА: Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір ( у...

ТЕМА: Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір ( у галузі науки , літератури [і комп'ютерного програмування], мистецтва ) ― Свидетельство о регистрации авторского права на произведение ( в области науки, литературы [в т.ч. и КП], искусства

* 28 лютого 2019 17:01
Мирослава 04 березня 2019 12:25
Будь ласка, підскажіть, які документи потрібні для одержання державної охорони на методичний посібник, і якою є охорона інтелектуальної власності на такий посібник.
Патентний повірений 04 березня 2019 15:49
Шановна Мирослава,
Ви задали питання таким чином, що воно потребує уточнення.
По-перше, держава буквально функцію охоронця об'єктів інтелектуальної власності не здійснює, а лише забезпечує функціонування дворівневої системи, перший рівень якої складає законодавство у сфері інтелектуальної власності, а другий рівень - це система органів державної влади, які втілюють або допомагають втілювати чинне законодавство у життя.
По-друге, Свідоцтво України про реєстрацію авторського права на твір науки, літератури та мистецтва (у Вашому випадку це вочевидь літературний письмовий твір просвітницького [учбового] характеру), що його може видати Вам держава засвідчує виключно факт державної реєстрації твору (опублікованого або неопублікованого), із вказівкою на особу заявника і автора твору (заявників і авторів), що ніяким чином, саме по собі, доказом власності і авторства не являється. Це свідчення держави приймається як факт авторства, допоки у судовому порядку не буде доведене інше.
Слід також знати, що правова охорона поширюється лише на форму вираження твору і не поширюється на будь-які ідеї, теорії, принципи, методи, процедури, процеси, системи, способи, концепції, відкриття, навіть якщо вони виражені, описані, пояснені, проілюстровані у творі.
Для одержання Свідоцтва України про реєстрацію на авторського права на твір необхідно подати (до Міністерства економічного розвитку і торгівлі) заявку, яка обов'язково повинна містити:
а) викладену українською мовою, і складену за затвердженою формою, заяву;
б) примірник твору, у матеріальній формі, відповідній затвердженому порядку;
в) документ, що свідчить про факт і дату оприлюднення твору, якщо такий є;
г) документ про сплату збору за підготовку до реєстрації авторського права на твір або копія документа, що підтверджує право на звільнення від сплати збору;
ґ) документ про сплату державного мита за видачу свідоцтва або копія документа, що підтверджує право на звільнення від сплати мита за видачу свідоцтва.
д) довіреність, оформлену в установленому порядку, якщо заявка від імені автора або його спадкоємця подається довіреною особою, або копію довіреності, засвідченої відповідно до законодавства;
е) документ, що засвідчує перехід у спадщину майнового права автора (якщо заявка подається спадкоємцем автора).

* Про інтелектуальну власність та її охорону – ОСНОВНЕ patent.net.ua/intellectus/patentbureau_news/about_intellectual_property/2994/ua.html
* Що таке інтелектуальна власність? patent.net.ua/intellectus/patentbureau_news/about_intellectual_property/1033/ua.html
* Послуги і тимчасові тарифи Патентбюро стосовно авторського права на твір patent.net.ua/patentbureau/10/ua.html
Лідія 10 червня 2019 14:29
Доброго дня.
Цікавить можливість реєстрації авторського права на ідею (сайт).
Не знайшла повної інформації по цьому питанні на Вашому сайті.
Підкажіть, де можна знайти більш повну інформацію стосовно мого питання.
Яка послідовність дій реєстрації авторського права?
Чи можлива допомога з Вашого боку ?
Скільки така послуга коштуватиме?
Патентний повірений 11 червня 2019 09:10
Шановна Лідіє,
стосовно можливості реєстрації авторського права на ідею (сайт), поясняю, що суто ідеї правовій охороні, як об'єкти інтелектуальній власності, не підлягають.
Для реєстрації, ідею слід екстраполювати (оформити) у твір, відповідно - в галузі літератури, науки або мистецтва.
Якщо мова йде про ідею вебсайту, то вочевидь йдеться про концепт інтернет-ресурсу, і Ви хочете мати правову охорону на цей концепт, як на послідовність дій інтернет-користувача і відповідей на ці дії інтернет-ресурсу, для досягнення якоїсь мети. Вебсайт - це сукупність веб-сторінок, доступних у мережі Інтернет, що об'єднані як за змістом, так і за навігацією під єдиним доменним ім'ям.
Можна одержати правову охорону на пояснення суті вебсайту, у вигляді літературного письмового (можливо з ілюстраціями) твору практичного, наукового або іншого характеру наприклад - у вигляді сценарію тощо.
Якщо мова йде про програмне забезпечення (вихідний код), що ним є вебсайт, то такий твір реєструється як комп’ютерна програма (КП).
КП - це набір інструкцій у вигляді слів, цифр, кодів, схем, символів чи у будь-якому іншому вигляді (вихідного або об’єктного кодів), виражених у формі, придатній для зчитування комп’ютером, які приводять його у дію для досягнення певної мети або результату. Таким чином, як об'єкт авторського права, КП є твором літературного характеру, і реєструється як літературний письмовий твір.

Сподіваюся, що відомості за нижченаведеними гіперпосиланнями Вам допоможуть.

• Послуги і тимчасові тарифи стосовно авторського права на твір (компьютерна програма реєструється як твір літератури) patent.net.ua/patentbureau/10/ua.html
• Online-заявка на копірайт твору patent.net.ua/patentbureau/33/ua.html
• Online-заявка на копірайт ком’ютерної програми (КП) patent.net.ua/patentbureau/34/ua.html
• Патентування програмного забезпечення patent.net.ua/intellectus/patentbureau_news/about_intellectual_property/3006/ua.html
• Про інтелектуальну власність та її охорону – ОСНОВНЕ patent.net.ua/intellectus/patentbureau_news/about_intellectual_property/2994/ua.html
Анастасия 28 червня 2019 14:07
Подскажите, пожалуйста, что нужно для получения патента на литературное произведение (детская сказка)? В какие сроки можно его получить и какова стоимость услуги?
Патентный поверенный 29 червня 2019 12:49
Уважаемая Анастасия,
на произведение в области литературы (с иллюстрациями или без) коим, по определению, является Ваша "детская сказка", можно получить Свидетельство Украины о регистрации авторского права на произведение (охрана действует до конца жизни автора + 70 лет после его смерти) или, аналогичный по сути, сертификат Бюро авторского права США (структурная единица Библиотеки Конгресса СЩА).
Регистрационные документы (свидетельство Украины и/или США), по стандартной процедуре, можно получить в срок от двух до трех месяцев.

Услуги и временные тарифы касательно авторского права на произведение patent.net.ua/patentbureau/10/ru.html (Подача онлайн-заявки на копирайт произведения дает возможность заявителю получить 5% скидку от стоимости услуг Патентбюро patent.net.ua/patentbureau/33/ru.html)

• Важная информация для заявителей: "Кабмін збільшив збори за реєстрацію об'єктів інтелектуальної власності" patent.net.ua/intellectus/patentbureau_news/not_superfluous_to_know/3020/ua.html

Алексей 11 листопада 2019 09:57
Добрый день

Интересует возможность запатентовать методику. Для начала прояснить в каком виде нужно подготовить методику, чтобы ее можно было запатентовать.
Краткая суть методики - по специальной схеме опросить пользователя системы о его приоритетах с помощью различных вопросов (в чем-то психологическое тестирование).
Затем по результатам вопросов выяснить его приоритеты в различных сферах жизни.
Затем построить схему приоритетов относительно методики и заполнить его приоритеты в этой схеме. затем показать различия и рекомендации по установке приоритетов разных сфер жизни относительно данной схемы.
Именно схема и есть та уникальная система, которую нужно патентовать? или нужно патентовать весь процесс опроса и заполнения схемы?
Также опишите пожалуйста какие документы нужны, сколько денег и территориально нахожусь в Днепре.

С уважением
Патентный поверенный 11 листопада 2019 12:42
Уважаемый Алексей,
Ответ на, тождественный Вашему, вопрос дан мною в 11:58 03.03.2019 г. на страничке форума интеллектуальной собственности patent.net.ua/intellectus/forum/5/631975/ua.html
Имя

Сообщение

Введите три черные символа с картинки captcha image