UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Козацтво Ющенко хоче побудувати Січ, але не Запорізьку…
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Ющенко хоче побудувати Січ, але не Запорізьку…

Президент внесе на розгляд парламенту як невідкладний законопроект «Про засади відродження та розвитку козацтва в Україні».

Про це глава держави сказав на Всеукраїнському з’їзді козаків, передає УНІАН,

В. Ющенко підкреслив, що він всіляко підтримує ініціативу козацтва ухвалити відповідний закон. На думку Президента, цей документ потрібен для консолідації козацтва і для того, щоб була основа і порядок в його діяльності.

Він розповів, що цей законопроект передбачає єдину форму для козаків, звернення між козаками та багато інших речей. Також В. Ющенко переконаний, що цей закон дасть змогу об’єднати українське козацтво.

Крім того, він повідомив, що вчора було прийнято рішення побудувати під Києвом «Київську Січ». Поки що, за словами Президента, це умовна назва нового проекту. Відповідно до нього на 5 га землі буде побудована адміністрація українського гетьманства, управи, коші, виїзди козаків, недільні школи та багато іншого, в тому числі і пов’язаного із збереженням історії козацтва.

Перед цим радник Президента, секретар Ради розвитку козацтва в Україні при Президентові України Станіслав Аржевкін запропонував козакам звернутись до Президента з проханням внести вище зазначений законопроект на розгляд парламенту і одночасно звернутись до голови ВР з проханням пришвидшити розгляд цієї (козацької) Конституції.

Також він запропонував звернутись до прем’єр-міністра з проханням прискорити розгляд і затвердження переданої на розгляд уряду програми розвитку козацтва.

Довідка: До знищення українського козацтва російською імператрицею Катериною ІІ, в Україні було 8 козацьких паланок Війська Запорізького, з яких 3 розташовувались на території теперішньої Запорізької і 5 - Дніпропетровської областей.

На серпень 2007 року в Україні було зареєстровано 29 організацій які називають себе козацькими.

За матеріалами УНІАН, 17 березня 2008

Висловити думку у Форумі

Публікація на тему: Виктор Ющенко проектирует казачество, - ukrrudprom.com, 18.03.2008

    Дивіться:

    Козацькі сайти: