UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Факти & Міфи Міф про красу російських жінок розвінчаний
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Міф про красу російських жінок розвінчаний

Нічого особливого в них немає.

Про те, що російські дівчата найкрасивіші, вони чують з дитинства. Про це в Росії віщають з екранів телевізорів, пишуть на сторінках журналів і газет. Журнал для мандрівників Travelers Digest вирішив провести дослідження, в ході якого з'ясувати: твердження про красу росіян – це міф або реальність?

У результаті проведеного опитування співробітники журналу з'ясували, що більше всього красивих дівчат живе в Амстердамі. Можливо, це пов'язано з тим, що Амстердам – місто не стільки автомобілів, скільки велосипедів, і через це голландські дівчата дуже стрункі і спортивні. На другому місці виявилися ізраїльські жінки. На думку опитаних, у ізраїльтянок сумні і дуже виразні очі. На третьому місці виявилися мешканки канадського Монреаля. Схоже, дівчата цього міста підкоряють своїм французьким шармом. Найбільша кількість переможниць конкурсу «Міс Всесвіт» народилася у Венесуелі. А ось Росія зайняла середнє місце в рейтингу красунь. Проте дослідники відзначили, що «в одній московській підземці можна зустріти більше красунь, ніж у всіх Сполучених Штатах». Російські дівчата привертають натуральним світлим забарвленням волосся і блакитними очима.

Мисливці за чужими грошима?

Та все ж російські дівчата подобаються далеко не всім. Багато американських і європейських чоловіків звинувачують їх у зайвій меркантильності, жаданні грошей, вульгарності і доступності. А є й такі думки: «Вони душу готові продати за брендові речі, всі як одна фарбуються в блондинок і не змивають бойовий розкрас навіть удома».

Невтішну репутацію російські дівчата завоювали на початку дев'яностих, коли не дуже порядні росіянки будь-якими шляхами прагнули вирватися за кордон. Від такого іміджу дотепер страждають російські жінки. Марина живе в США вже чотири роки, вона признається, що при знайомстві рідко говорить про своє російське походження. Вона роповідає: «У росіян тут дуже погана репутація, багато хто думає, що російські дівчата – легкої поведінки. Варто тільки сказати, що ти росіянка, – відразу починають загравати. Я в 99 відсотках випадків можу визначити росіянку у натовпі. Більшість одягнена крикливо і зухвало. А ще росіяни звисока дивляться на місцевих жителів, із зневагою озиваються про американців – говорять, що вони тупі. Кому це може сподобатися? Постійно доводиться пробиватися через стереотипи. Щоб подружитися з американцями і довести, що ти нормальна людина, потрібен час»

І розумні, і красиві…

Проте факт залишається фактом – багато російських жінок дійсно користуються скаженою популярністю в американців. Самі ж росіянки вважають, що західні жінки, які звинувачують їх у вульгарності, просто заздрять їм. Дуже часто російські дівчата надмірно самовпевнені і між собою так і сиплють зауваженнями типу: «А, Мадонна, ну для американки симпатична, а для росіянки – так собі». Задля справедливості слід сказати, що комплекс переваги підживляють в росіянках самі американські чоловіки. Обходячи російських красунь, вони співають їм пісні про те, що російські жінки дивовижним чином поєднують в собі розум, красу, господарність і дбайливість. В американців є і тверезий розрахунок: росіяни рідко зіпсовані американською хворобою – фемінізмом, не «качають свої права», вони добрі і поступливі. Олена, що емігрувала в США із Кишинева, розповідає: «Я спочатку була готова до того, що мені надаватимуть величезну увагу. Мені розказували про це. Я думаю, справа не тільки в зовнішності і умінні стежити за собою, я вважаю, що російські і східно-європейські дівчата відкритіші, легше йдуть на контакт. У колишньому СРСР явно дуже мало нормальних чоловіків, тому дівчата звикли завжди виглядати на всі сто, надавати чоловікам увагу».

Російські красуні – це маркетинговий хід шлюбних агентств

Є думка, що міф про російських красунь розповсюдили власники шлюбних агентств, щоб успішніше розвивати свій бізнес. Східно-європейським красуням вони обіцяють безбідне існування і багатих женихів. Чоловікам обіцяють супермоделей, не зіпсованих емансипацією, люблячих готувати і робити чоловіку масаж. На ділі все часто обертається зовсім інакше – російські красуні з шлюбних агентств виявляються мисливцями за американськими документами і грошима, а західні женихи – невдахами, на яких місцеві жінки не звертають уваги. Іммігрант з Білорусі Юрась, що прожив у США декілька років, ділиться враженнями: «Російські красуні – це міф, створений з меркантильних міркувань. Я помітив, що російська дружина по оголошенню – хороша дружина на три роки, поки не одержить документи. Жінки багато що готові терпіти через документи. Зараз росіяни вже не так популярні. Американці все більше віддають перевагу в'єтнамкам і тайкам – вони не смітять грошима, більше поважають чоловіка».

Ввічливість – це не докучання

Західне суспільство відкритіше, ніж російське. Люди на вулицях набагато доброзичливіші. Посміхнутися незнайомцю або незнайомці, запитати, як справи, – це у порядку речей. Але багато російських красунь відносять американську доброзичливість на свій рахунок. Дівчата упевнені – раз їм посміхнулися, значить, з ними заграють.

Студентка Алєксандра Зайцева, що провела в Америці літо, говорить: «Я не вважаю, що раз мені надають більше уваги тут, в Америці, то я стала красивішою. Тут люди з ввічливості говорять компліменти, питають про справи. Я вважаю, це все йде від американського менталітету. Взагалі, я не думаю, що росіяни – найкрасивіші. У Манхеттені багато стильних, цікавих жінок, на них приємно дивитися…». Проте багато російських красунь звичайну ввічливість приймають за залицяння і навіть докучання. Адам, промоутер одного з нью-йоркських клубів, розповідає: «Якщо чесно, то російські дівчата іноді бувають справжніми снобами. Часто їм здається, що всі до них пристають. В одному з клубів російська дівчина порізала палець, я їй допоміг, а вона пішла і навіть не попрощалася, неначе я зробив їй непристойну пропозицію. Але взагалі мені подобаються російські дівчата, вони дуже елегантні і стильні. Правда, іноді бувають дуже вимогливими. Вони рідко усміхаються, постійно неначе в черепашці, але якщо цю черепашку розбити, то вони – найкращі, душевніші». Сучасні російськомовні дівчата в Нью-Йорку дуже різні. Все ж таки у своїй більшості вони сьогодні перестають робити культ із зовнішності і не вважають національність своєю перевагою. Російські дівчата вже пережили таку хворобу, як брендоманія, багато подорожують, відкрито спілкуються з людьми і не особливо відрізняються від своїх американських, французьких або англійських одноліток».

Джерело: Новый Регион 25.10.2010

Дівіться:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності