UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Навколо геральдики Московський патріархат проти символу іслама
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Московський патріархат проти символу іслама

Московський патріархат вважає, що 18 процентів мусульман у Росії не аргумент для того, щоб поруч із православним хрестом знаходився символ ісламу – півмісяць із зіркою.

Як відомо, Верховний муфтій Росії Талгат Таджуддін виступає з ідеєю розмістити біля хреста на гербі Росії півмісяць.

В інтерв’ю газеті Московские новости муфтій сказав, що в Росії 18 відсотків населення - мусульмани, тому одна голова орла повинна бути увінчана півмісяцем.

Проти ідеї муфтія увінчати півмісяцем голову орла на гербі Росії виступив представник Московського патріархату – Голова Синодального відділу Російської православної церкви по взаєминах церкви і суспільства протоієрей Всеволод Чаплін. Протоієрей вважає, що герб РФ змінювати не потрібно, оскільки, він історично виправданий. Про це повідомляє «РСН».

«Та історична форма російського герба, яка існує вже багато століть, вона історично виправдана. Іслам - феномен локальний для Росії, він поширений як домінуюча релігія в окремих регіонах. У гербах цих регіонів можуть бути присутніми і півмісяць, та інші ісламські символи. А все-таки на російському гербі на коронах протягом багатьох століть присутній хрест. Мені здається, міняти нічого не треба », - заявив протоієрей в інтерв'ю РСН.

Довідка «І»: Московське царство стало іменуватиси Російською імперією з 1821 р. Герб же Російської імперії вперше з’явився в 1882 р. Отже, твердження представника Московського патріархату – «багато століть» – не відповідає дійсності. У той же час, символ іслама – півмісяць із зіркою карбувався на монетах Тюркського каганату 1500-річної давності (частково це територія сучасної Росії).

Київ прийняв християнство в 988 році. Перша письмова згадка про Москву відноситься до 1147 р. Після прийняття Петром І у 1721 р. титулу імператора, в 1825 р. князь Меншиков почав розсилати іноземним послам депеші з проханням надалі іменувати московське царство російським.

Протестантський священик, член ГП РФ Сергій Ряховський, у свою чергу, висловив припущення, що ініціатива муфтія щодо зміни герба Росії може викликати ланцюгову реакцію.

«Є герб РФ, в якому відображено елементи культури, традиції і віри. Звичайно, кожній релігії хочеться, щоб там був якийсь її елемент. Якщо зараз чіпати герб, то знайдеться багато представників інших конфесій, які скажуть про свою особливу роль свого етносу, своєї релігії, своєї культури в державному будівництві РФ в минулому », - зазначив він.

С. Ряховський підкреслив, що в США дуже сильні і протестантизм, і католицизм, але нікому в голову не приходить в залежності від своїх релігійних уподобань запропонувати змінити герб або завдати щось на прапор.

Наведені слова протестантського священника, свідчать про те, що інших вагомих аргументів автори статті не мають, адже відомо, що на прапорі США немає жодного релігійного символу, який би давав привід для дискусій на кшталт – чому б не розмістити ще один..

«Не в цьому сила релігії: будемо на гербі чи не будемо, а сила в дусі, у справах і високих моральних цінностях», - уклав протестантський священик.

В якості доводу на захист позиції Московського патріархату наводяться, також, слова імаму Московської Меморіальної мечеті, мусульманського богослова Шаміля Аляутдінова, який, начебто, назвав пропозицію верховного муфтія несерйозною і схожою на жарт. 

Джерело: РСН, 15.04.2011

Висловити думку у Форумі

Публікація на тему: Всеволод Чаплин: Герб РФ исторически оправдан, менять его не надо, - rusnovosti.ru, 15.04.2011

Дивіться також: 

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності