UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Не зайве знати Кохання – це кращі ліки
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Кохання – це кращі ліки

Щасливі відносини укріплюють імунну систему – краще, ніж заняття спортом

Той, у кого гармонійні відносини з партнером і хто регулярно займається сексом, допомагає гормонам краще працювати і укріплює свою імунну систему. Такого висновку дійшли два американські фахівці в області гормональної медицини, Дженіс Киколт-Глейсер і Рональд Глейсер – подружня пара дослідників з Університету Огайо в Колумбусі. В результаті проведеного ними багаторічного дослідження вони з'ясували, що якість подружнього життя позначається на здоров'ї партнерів. "Якщо відносини щасливі, то це позитивно відображається і на стані здоров'я партнерів", – свідчить їх висновок.

Теза учених спирається на тривалі дослідження рівня гормонів стресу і процесу загоєння ран, в яких брали участь 90 подружніх пар. При цьому з'ясувалося, що як у чоловіків, так і у жінок якість взаємостосунків позначається на рівні гормонів стресу в крові, а також на силі реакції імунної системи. Пара дослідників спостерігала, наприклад, що сильна сварка між подружжям значно ослабляє імунну систему. Як наслідок цього погіршується дія щеплень і збільшується час загоєння ран.

Учені знайшли, що в розведених парах у партнерів досить високий рівень гормонів стресу, таких як адреналін, кортікотропін і кортізол – зовсім не так, як в парах, які живуть у гармонійних відносинах або, принаймні, прагнуть до цього.

"Вже один тільки факт, що подружжя говорить про намір змінити щось – будь це бажання вести більш організоване життя або разом почати худнути – в цілому позитивно позначається на стані здоров'я", – запевняє Глейсер.

Активне сексуальне життя також запобігає появі простудних захворювань. Це встановили психологи Карл Чарнетськ і Френсіс Тлінно з Університету Уілкинса в штаті Пенсільванія. Згідно їх дослідженням, у людей, які займаються сексом один-два рази на тиждень, рівень імуноглобуліну в крові вищий. Згідно іншому дослідженню, проведеному британським Університетом в Брістолі, сексуальна активність також є хорошою профілактикою інфаркту. Крім того, у чоловіків сексуальна активність позитивно позначається на роботі пам'яті і знижує ризик інсульту.

Сексуальну активність можна також визначити як одну з форм занять спортом. Так, за півгодини любовних ігор спалюється в середньому 350 калорій, що відповідає 40-хвилинній пробіжці. Оскільки під час статевого акту працюють і м'язи живота, його можна порівняти по ефекту з 15 хвилинами занять у фітнес-студії. "Секс – найприємніший спосіб спалювати калорії", – сказав одного разу Джек Ніколсон ("Пролітаючи над кублом зозулі").

Виключно позитивний ефект має коктейль гормонів, що виділяється під час статевого акту, який набагато різноманітніший за викид гормонів, що відбувається під час занять спортом. Якщо під час занять спортом виділяється переважно адреналін, а в екстремальних ситуаціях, як, наприклад, під час марафонського бігу, в крові починають циркулювати опійні засоби, що також виробляються самим організмом, під час сексуального акту, крім цього, виробляється також гормон оксітоцін, антистресовий гормон пролактін, нейротрансмітер допамін, а також гормон щастя серотонін. Ця особлива комбінація, крім всього іншого, діє і як відмінний болезаспокійливий засіб, оскільки опійні речовини, що виробляються організмом, можуть помітно пом'якшувати головні болі та болі в суглобах. А допамін, до того ж, позбавляє будь-якого стресу приблизно на дві години.

Любов також робить красивою. Цьому сприяє посилене виділення естрогену, який покращує здатність кліток до регенерації і сприяє утворенню колагену. Завдяки ньому шкіра довше залишається гладкою, еластичною і без зморшок. Дослідження, проведені американським Інститутом здоров'я, показали, що у жінок, які хоча б один раз на тиждень займаються сексом, рівень естрогену в крові значно вище, ніж у тих, хто практикує стриманість.

"Цілуватися теж корисно для здоров'я", – вважає Клаус Хартманн, генеральний директор компанії Biomedparc з Хайдельберга. При поцілунку від одного партнера іншому передається приблизно 40 000 бактерій, що позитивно позначається на імунному захисті. Але справа не тільки в цьому. "В інтенсивному поцілунку беруть участь не тільки язик і губи, але й ще близько 34 різних м'язів обличчя", – підводить Хартманн позитивний підсумок. Шкіра виглядає гладкою і молодою. Це також приємним чином запобігає появі мімічних зморшок.

Рольф Фробезе

Джерело: Die Welt, 24 грудня 2005

Посилання на тему: Liebe ist die beste Medizin, - welt.de, 24.12.2005

Висловити думку у Форумі