UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Не зайве знати Компромат: Засоби проти похмілля
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Компромат: Засоби проти похмілля

Знані настанови для лікування похмілля

Знеболюючі засоби

Чому вам це необхідне: Час – 100%-ий ефективний засіб від похмілля, говорить доктор Гай Реткліфф, директор Британської медичної ради з алкоголізму. Проте ви можете ослабити головний біль болезаспокійливими пігулками. Краще за все використовувати розчинний у воді парацетамол, оскільки він сприяє ще і відновленню водного балансу в організмі.

Як це діє: Парацетамол діє на мозок, блокуючи особливі ензими, що відповідають за поширення болю. Його перевага перед ібупрофеном та аспірином у тому, що він не подразнює стінки шлунку (яким минулої ночі і так дісталося).

Рейтинг: 8

Це справді допомагає? Так, допомагає. Вибір наших експертів – розчинні пігулки Solpadeine Plus, що знімають головний біл у рекордний термін.

Вода

Чому вам це необхідне: Алкоголь є діуретиком (це те, через що вам хочеться в туалет), тому за час вечірки ви в результаті позбавитеся більшої кількості рідини, ніж приймете. Тому дуже важливо перед сном випити принаймні пінту (0,57 л. – Прим. ред.) води або апельсинового соку, щоб ослабити похмільний синдром.

Як це діє: В ідеалі ви повинні підтримувати рівень води в організмі в процесі вживання алкоголю – це істотно понизить неприємні наслідки наступного дня. Більшість симптомів похмілля пов'язана із зневаженням після підвищеного сечовиділення, тому, якщо кожну годину випивати пінту води, то ви зможете повернутися в норму значно швидше.

Рейтинг: 7

Це правда допомагає? Якщо ви прокинулися, страждаючи від похмілля, однієї води вже недостатньо, для цього вже надто пізно. Проте регулярне вживання води одночасно з алкоголем - хоча і не завжди зручно, проте ефективно.

Омлет з беконом і овочами на сніданок

Чому вам це необхідне: Рівень цукру в крові після пиятики звичайно знижується, тому добрий сніданок із вмістом білків і вуглеводів може запобігти гіпоглікемії. Крім того, в подібній їжі містяться елементи, які вам необхідно заповнити в організмі.

Як це діє: Жирна їжа, така як бекон або сосиски, викликає викид гормонів, що уповільнюють швидкість всмоктування алкоголю. Яйця містять цистеїн, що використовується для отримання глутатіону, який виводить шкідливі вільні радикали. Помідори дуже корисні, оскільки містять безліч вітамінів і антиоксидантів.

Рейтинг: 6

Це правда допомагає? Якщо вам здається, що ви вже достатньо оправилися, аби стояти у плити, повноцінний насичений англійський сніданок допоможе вам відчути себе краще. Мало того, що велика тарілка їжі відверне вас від головного болю – вона допоможе повернути в норму ваш шлунок. Якщо ви не в змозі це осилити, з'їжте банани, вони заспокоять шлунок і відновлять втрачені калієві солі.

Вітаміни групи В

Чому вам це необхідне: Вітаміни групи B – один з основних компонентів травної системи організму. Проте вони розчиняються у воді, тому їх треба поповнювати щодня. Після шаленої ночі ваше тіло потребує відновлення ключових вітамінів і мінералів.

Як це діє: Такі препарати, як Berocca, містять кількість вітамінів і мінералів, що перевищують добову норму. Організм вбирає необхідний об’єм, а інше виводяться з сечею. Деякі вважають, що похмілля – це повністю психосоматичне явище: отже, якщо ви чекаєте, що прокинетеся хворим, то, швидше за все, так воно і буде. Слідуючи цій логіці, якщо ви чекаєте, що чарівна пігулка вас зцілить, ви цілком можете відчути полегшення навіть від плацебо.

Рейтинг: 5

Це правда допомагає? Як і у випадку зі всіма вищенаведеними "ліками", немає ніяких клінічних даних, які підтверджують, що комплекси з вітамінами групи B допомагають при похміллі. Проте в Австралії препарати типа Berocca дуже прижилися і у Великобританії теж починають користуватися успіхом.

Собача шерсть

Чому вам це необхідне: У народній медицині, протиотрутою від собачого укусу була спалена шерсть собаки який вас укусив. Міф, про те що клин вибивають клином все ще розповсюджений серед деяких з сьогоднішніх п'яниць, - і вони, можливо, мають рацію. За чутками, як відомо на наступний ранок Ернест Хеменгуей полюбляв суміш пива і томатного соку.

Як це діє: Алкоголь розщеплюється в організмі на метанол, який формує мурашину кислоту – причину багатьох найнеприємніших проблем, що по'язані з похміллям. Ввівши свіжу порцію алкоголю в цю суміш, ви можете ввести свій організм в оману, примусивши його перемкнутися на нове завдання, що уповільнить процес переробки попередньої порції.

Рейтинг: 5

Це правда допомагає? Якщо ви обмежитеся невеликою кількістю, то алкоголь може тимчасово позбавити вас від найтяжчих симптомів. Проте у дійсності ви лише відтягуєте неминуче – не можна ж пити вічно.

Кава

Чому вам це необхідне: Кава містить кофеїн, який ефективно підвищує сприйнятливість та уважність. Якщо ви проспали, відчуваєте себе напівмертвим і від вас несе перегаром, вам може здатися, що чашка чорної солодкої кави по дорозі на роботу – це якраз те, що вам потрібно.

Як це діє: Погано діє, від нього стає тільки гірше. Кава, як і алкоголь, має сечогінну дією – вона прискорює втрату рідини через сечу, викликаючи зневоднення організму.

Рейтинг: 3

Це правда допомагає? Короткостроковий підбадьорюючий ефект кофеїну може мати сенс, якщо похмілля не дуже важке. Але якщо вам зовсім погано, краще вже залишайтеся в ліжку, тільки не забудьте випити пінту води і прийняти парацетамол.

Філ Мейнард

Джерело: The Guardian, 01 грудня 2005

Виказати думку у Форумі

Посилання на тему: - The lowdown: Hangover cures, - The Guardian, 01.12.2005