UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Інноватика & Комерціалізація Винайдено цифрову броню приватності. Слово за майстрами прос...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Винайдено цифрову броню приватності. Слово за майстрами прослушки.

Науковці Чиказького університету Бен Чжао і його дружина Хезер Чжен, за участю Педро Лопеса, винайшли спеціальний браслет, який заглушує будь-які мікрофони, що знаходяться поблизу, включно смартфони та інші смарт-помічники.  

Про це повідомляє The New York Times.

Браслет мовчання

Фото з futurism.com

Пристрій, що його назвали "браслетом мовчання", має манжети з шипами по колу 24 колонки, здатні випромінювати непомітні ультразвукові сигнали, а будь-які мікрофони поблизу виявляють ці високі частоти як статичний шум, що заглушує розмову, яку власник браслета хотів би залишити приватною.

"Браслет мовчання" може бути активований його власником в режимі реального часу у будь-яку мить, і замість розмови, найбільше, що може почути прослуховувач – це білий шум.

Оскільки американські будинки постійно оснащуються звукозаписною апаратурою, стан спостереження перейшов у атмосферу побуту. Google і Amazon продали мільйони камер безпеки Nest і Ring, тоді як, за оцінками, кожен п'ятий дорослий американець володіє розумним динаміком. Постукати в чиїсь двері чи поспілкуватися на чиїйсь кухні тепер передбачає чітку можливість запису.

Все це викликає нові питання до етикету про те, чи можна попередити гостей, щоб їх обличчя та слова не могли опинитися на серверах технічної компанії або навіть в руках незнайомців.

У дизайні розумні динаміки мають мікрофони, які завжди увімкнено, для можливості почути слова активізації, такі як "Alexa", "Hey, Siri" або "OK, Google". Лише почувши таку репліку вони повинні почати запис. Але підрядники, найняті виробниками пристроїв для перегляду записів з міркувань якості, повідомляють про слухання кліпів, які, швидше за все, були зняті ненавмисно, включаючи торгівлю наркотиками та секс.

Аби встановити, що активізує пристрої, дослідники Північно-Східного університету, Девід Чофнес і Даніель Дюбуа провели 120 годин телеспілкування з аудиторією розумних динаміків, і виявили, що пристрої прокидалися десятки разів і починали записувати, почувши фрази, схожі на слова слова прокидання (пробудження).

"Люди побоюються, що ці пристрої постійно вас слухають і записують. Це не так, - сказав https://www.bbc.com/news/technology-50048144 містер Чоффнес. "Але вони прокидаються і записують вас тоді, коли не повинні".

Рік Остерлог, керівник Google з апаратних засобів, нещодавно заявив, що власники будинків повинні розкривати наявність розумних динаміків своїм гостям. "Я б хотів би це і робив, щоб, коли хтось заходить у мій дім, самі вироби мають пробувати вказати", - сказав він BBC минулого року.

Вітальні килимки одного разу можуть бути замінені на попереджувалні. Або, можливо, технологічні компанії інженерують свою продукцію, щоб представити себе, почувши новий голос або побачивши нове обличчя. Звичайно, це також може призвести до незручних ситуацій, як, наприклад, так, щоб Алекса біля вашого ліжка Echo Dot раптом представила себе на вашій одній

"Браслет мовчання" - не перший пристрій, який винайшли дослідники, аби заткнути вуха цифрових помічників. У 2018 році два дизайнери створили Project Alias - додаток, який можна розмістити над розумним динаміком, щоб глушити його. Але пані Чжэн стверджує, що глушник повинен бути переносним, щоб захищати людей під час їх переміщення в різних умовах, оскільки ви не завжди знаєте, де ховається мікрофон.

Поки що браслет є просто прототипом. Дослідники кажуть, що вони могли б виготовити його всього за 20 доларів, і що кілька інвесторів вже звернулися із запитами щодо його комерціалізації.

"З Інтернетом речей битва програна", - сказав пан Чжао, маючи на увазі відсутність контролю над даними, захопленими розумними пристроями, незалежно від того, потрапляють вони в руки технологічних компаній чи хакерів.

"Майбутнє - мати всі ці пристрої навколо себе, але вам доведеться вважати, що вони потенційно скомпроментовані", - додав він. "Ваше коло довіри повинне бути набагато меншим, іноді до самого вашого тіла".

До інших попередників відноситься "глушник", розроблений австрійською архітектурною фірмою у 2014 році для блокування радіохвиль, які можуть збирати інформацію з телефону або кредитних карток людини. У 2012 році художник Адам Гарві створив посріблений стелс-одяг, якиймаскував теплову енергію людей, аби захистити їх від очей дронів, а також лінійку макіяжу та зачісок під назвою CV Dazzle, щоб перешкодити камерам розпізнавати обличчя.

У 2016 році Скотт Урбан, виробник окулярів в Чикаго, розробив лінійку світловідбиваючих оправ, які відбивали видиме та інфрачервоне світло. Коли камера спостереження знімає людину, яка носить 164-доларові окуляри, відбите світло розмиває обличчя. Пан Урбан називав їх Reflectacles.

Зараз він працює повний робочий день над створенням окулярів захисту приватності, включаючи їх нову версію з лінзами, які поглинають інфрачервоне світло, щоб перешкодити скануванню райдужної оболонки та розпізнаванню обличчя. Його клієнтами є ентузіасти приватності, політичні активісти та зчитувачі карт, чиї обличчя були розміщені у списках перегляду казино.

"Люди у їх особистому житті більше не захищені від психів" – сказав пан Урбан. "Це стало "Це стало проблемою для людей будь-якого віку, політичних уподобань та шарів суспільства", і додав: "Нові технології постійно руйнують нашу приватність та анонімність. Люди шукають захист, який я намагаюся надати".

Разом з тим професор юридичних наук та інформатики в Північно-Східному університеті Вудро Гартцоґ не вважає що цифрова броня приватності – це рішення сучасних негараздів.

"Це створює гонку озброєнь, і споживачі програють у цій гонці", - сказав він. "Будь-яка з цих речей - це півміра або тимчасова зупинка. Завжди знайдеться спосіб це обійти".

Замість того, щоб будувати індивідуальну оборону, вважає пан Гартцоґ, нам потрібні політики, які приймають закони, які ефективніше захищають нашу конфіденційність та надають нам контроль над нашими даними.

"До цього часу ми граємо у кішки-мишки", - сказав він. "І це завжди погано закінчується для мишки."

14.02.2020 р.

Джерело: The New York Times.