UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Інноватика & Комерціалізація Інтернет передрікає кінець світу в 2012 році
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Інтернет передрікає кінець світу в 2012 році

Технологія "Веб-бот" перемістила пророцтво апокаліпсису в Інтернет, і прогнозує кінець світу 21 грудня 2012 року, повідомляє Telegraph.co.uk.

Прихильники теорії змови в інтернеті стверджують, що боти точно передбачили теракти 11 вересня і день, коли в 2004 році відбулося цунамі, а також стверджують, що якийсь катаклізм спустошить планету 21 грудня 2012 року.

Програмне забезпечення, подібне до "павуків", яке використовують пошукові системи для індексування сторінок, спочатку було розроблене в 1990-і роки для прогнозування руху фондового ринку.

Повзаючи по відповідних веб-сторінках, боти відзначають ключові слова і вивчають текст навколо них. Теоретично вважається, що це дає уявлення про "Мудрість натовпу", оскільки агрегуються думки тисяч людей.

Однак пізніше технологію стали застосовувати для іншого, більш спірнгого - деякі кажуть, безглуздого - використання: прогнозу майбутнього.

Як стверджується, дослідження ботом "мереженої балаканини" здійснюється для завчасного попередження терористичних актів, що, як стверджують його прибічники, він успішно робив це до 11 вересня 2001 року. Джордж Юр, однин з двох учасників проекту, говорить, що його система передбачила "Подію, що змінила світ" за 60-90 днів після червня 2001 року.

Незважаючи на розпливчастість цього пророкування, багато повірили в його істинність. Тепер творці технології стверджують, що вона може передбачати стихійні лиха, і що вона передбачила землетрус, який викликав цунамі в 2004 році , а також ураган "Катріна" і спричинені ними руйнування.

Останнім і найбільш загрозливим прогнозом є те, що технологія сигналізує про кінець світу 21 грудня 2012 року, - можливо, внаслідок зсуву полюсів ("Polar Shift", при зміні полярності магнітного поля Землі. Віруючі стверджують, що як і ботами, Апокаліпсис 2012 року передбачений стародавнім календарем майя, Книгою Одкровення і китайським текстом Цзин.

Скептики вказали, що в теорії є ряд істотних недоліків. По-перше, Інтернет, може правдоподібно визначити узагальнене знання про фондовий ринок або, ймовірно, теракти, оскільки ці події спричинені людиною. Але, як кажуть критики, ця технологія не здатна передбачати стихійні лиха не більше ніж пошукач Google.

По-друге, прогнози настільки невизначені, що пов’язувати з ними певні події - безглуздо: Блогер на dailycommonsense.com порівнює їх з катренами Нострадамуса. 11 вересневий прогноз вони надають як приклад.

По-третє, саме пророцтво спричиняє його спотворення. "Чим більше людей пишуть близько 2012 року про кінець світу - говорить той же – тим більше пошукових роботів отримують веб-данпих, що вказують на 2012 рік".

Полярний теорія зсуву заснована на справжній науковій теорії "геомагнітних змін", яка свідчить про полярні земні зрушення кожні кілька сотень тисяч років. Однак теорія в її нинішньому вигляді не співпадає з прогнозами веб-бота про подію, що відбудеться у певний день 2012 року: найкращі дослідження свідчать, що кожне переміщення (зсув) займає близько 5000 років.

Режиссером відомого фільма «Післязавтра» (By The Day After Tomorrow) Роландом Емерічем, за участю зірок Джона Кьюсака і Денні Ґловера про передбачуваний апокаліпсис знято фільм «2012», який має вийти на екрани в листопаді.

Джерело: telegraph.co.uk, 24 вересня 2009

Висловити думку у Форумі

Публікація на тему: 'Web-bot project' makes prophecy of 2012 apocalypse, - telegraph.co.uk, 24.09.2009

Дивіться: