UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Хочете "піратське" авто відомої китайської марки? Ласкаво просимо...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Хочете "піратське" авто відомої китайської марки? Ласкаво просимо до Росії!

Китайска автокомпанія Chery заявляє, шр в Росії збирали підробки моделі Tiggo.

Скандал розгорівся після того, як офіційний представник китайської компанії заявив про появу "піратських" автомобілів на ринку. Зокрема, Chery і його російський представник "Чери Автомобили Рус" звинуватили "дочку" російського ТагАЗа в несанкціонованій збірці моделі Chery Tiggo.

 
Chery Tiggo

Як повідомляється в поширеній напередодні заяві, "деякі юридичні особи в Росії займаються збіркою і/або розповсюдженням" Tiggo без дозволу правовласників. Автовиробник вимагає від всіх покупців "піратських" автомобілів повідомити деталі покупки, включаючи VIN-номери машин, і загрожує примусити до повернення автомобілів, якщо ситуація не буде врегульована мирним шляхом до 14 серпня.

Тим часом, газета "Коммерсант'" з посиланням на главу російського офісу Chery Геннадія Павлова сьогодні пише, що під "деякими юридичними особами" розуміється ТОВ "Русслегавто" (Аксай, Ростовська область). Ця компанія підконтрольна ФПГ "Донінвест", що володіє ростовським автозаводом ТагАЗ. За словами Р. Павлова, восени 2008 року "Русслегавто" були відвантажені машинокомплекти для контрактної збірки моделі Chery Tiggo — вона припускає, що завод одержує фіксовану оплату за збірку автомобіля з машинокомплекту, але правом його збуту володіє Chery.

Всього було відвантажено більше 6 тис. машинокомплектів, уточнив Р. Павлов, але Chery одержала від заводу не більш 250 машин. За його словами, "Русслегавто" "в односторонньому порядку переглянуло параметри оплати контрактної збірки", перестало відвантажувати автомобілі і стало продавати їх через свою збутову структуру. Права на це завод не мав, підкреслив глава "Чери Автомобили Рус ". У "Русслегавто" і на ТагАЗі від коментарів відмовилися.

Такий факт, як поява автомобілів на ринку, оминувши офіційне представництво компанії став можливим у наслідку політики самої Chery. Китайська компанія вже не вперше міняє партнерів по збірці, внаслідок чого сильно втратила в своїй присутності на ринку. Той факт, що "Донінвест" зважився на випуск "піратських" автомобілів говорить лише про одне, що Chery вже втратила контроль на російським ринком, а відсутність стратегічного партнера позначається на іміджі компанії.

В Україні появу "піратських" автомобілів не відмічено, оскільки вся збірка і реалізація ведеться через єдину структуру.

Джерело: autoconsulting.com.ua, 4 серпня 2009

Висловити думку у Форумі

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності