UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Питання & Відповіді Патентні дослідження (Патентний пошук)
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Патентні дослідження (Патентний пошук)

Патентне дослідження (патентний пошук) є необхідною складовою частиною будь-якого об'єкту господарської діяльності (ОГД), який претендує на новизну і промислову придатність.

Патентні дослідження Науково-технічні і патентні дослідження дозволяють визначити патентну ситуацію, об'єктивно оцінити технічний рівень і конкурентоспроможність ОГД, що є підставою для подальшої комерціалізації нововведення.

Патентні дослідження замовляють як компанії, так і окремі фізичні особи – підприємці, винахідники, інженери.

Згідно ДСТУ 3575-97, проведення патентних досліджень є обов'язковим для суб'єктів господарської діяльності, які діють в Україні, і повністю або частково фінансуються із державного бюджету.

Приватні особи і компанії проводять патентні дослідження, перш за все, для визначення патентоспроможності власних або використовуваних технічних розробок. Без аналізу патентної ситуації навколо ОГД неможливе складання і повноцінного бізнес-плану. Серйозний бізнес-партнер, інвестор і т.п. не братиме участі в проекті, бізнес-план якого не містить переконливих аргументів на користь його новизни і промислової придатності.

Цілі патентних досліджень обумовлюються етапами (стадіями) життєвого циклу ОГД – об’єкту дослідження.

Особлива увага надається вивченню джерел інформації для виявлення досягнутого у світі рівня техніки досліджуваного напряму, визначення патентоспроможності ОГД і визначення ситуації щодо використання прав на ОГД.

З метою виявлення порушення прав власників патентів і заявників на об'єкти промислової власності використовуються, перш за все, джерела патентної інформації, зокрема офіційні патентні бюлетені і офіційні нормативно-методичні матеріали, а також реферативна інформація про останні досягнення науки і техніки.

Багаторічний досвід проведення патентних пошуків аналогів створюваних технічних розробок накопичений фахівцями Патентбюро, де працюють кваліфіковані патентознавці, юристи, дипломовані фахівці у ряді сфер діяльності. Патентними дослідниками виконувалися пошукові роботи для цілого ряду крупних підприємств і компаній України. Послуги патентного пошуку також надавалися окремим іноземним компаніям і фізичним особам.

Після закінчення патентних досліджень замовнику надається повний звіт про патентну ситуацію, включаючи описи можливих патентів-аналогів, вірогідних прототипів, іншої інформації, одержаної з відкритих джерел і спеціальних баз даних. 

Висловити думку в Форумі

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності

* Написати листа: ПАТЕНТБЮРО

skype: patentbureau

телефон: +380 67 9969990; +380 95 6866669