UKR ENG
PATENTBUREAU Web-magazine "Intellectus" Populus & Tradition Православні християни відзначають Вербну неділю
TEMPORALOGY
INTELLECTUAL PROPERTY
INTELLIGIBILISATSIA
SYMBOLISM & HERALDRY
* MATRIKULA
INFORMERS

Православні християни відзначають Вербну неділю

Ікона з сайту cerkva.info

У недільний день за тиждень до Великодня православні християни відзначають велике двунадесяте свято Входу Господня у Єрусалим, яке називають також Вербною неділею.

В цей день у православних церквах відбудуться Божественні літургії.

Згідно з євангельським переказом, напередодні входу у Єрусалим Ісус зробив чудо воскресіння праведного Лазаря. Звістка про це швидко рознеслася по Іудеї, і багато хто увірував в Христа.

Коли наступного дня Ісус в'їжджав у місто на ослиці, позаду якої бігло осля, безліч людей вітали Його як царя. Вони постилали на Його шляху одяги і пальмові гілки. Саме тому це свято в християнському світі іменується також Пальмовою неділею.

На Русі пальмові гілки символізують освячені вербні гілочки, що їх тримають в руках віруючі під час святкового богослужіння, мовби зустрічаючи Христа.

Проте, торжество входу у Єрусалим було одночасне і предвістям страждань Ісуса - через декілька днів Він був розіпнутий. Тому тиждень від Вербної неділі до Великодня називається Страсним - на згадку про останні дні земного життя і Хресної смерті Спасителя.

У Вербну неділю на Русі спрадавна здійснювався обряд Ходу на Осляті. Патріарх у пишних шатах сидів на коні, що символізував осла, на якому в'їхав у Єрусалим Ісус Христос.

Під час цього хресного ходу патріаршого коня, нарядженого ослом, вів за вуздечку сам цар. В Росії цей обряд було скасовано разом із скасуванням патріаршества царем Петром Першим.

І хоча Великий пост завершується Вербною неділею, на Страсному тижні благочестиві віруючі продовжують старанно поститися та молитися, готуючись до головного православного свята – Воскресіння Христового.

Джерело: cerkva.info, 16 квітня 2006

Висловити думку у Форумі