UKR ENG
PATENTBUREAU Web-magazine "Intellectus" Populus & Tradition Рейтинг релігій
TEMPORALOGY
INTELLECTUAL PROPERTY
INTELLIGIBILISATSIA
SYMBOLISM & HERALDRY
* MATRIKULA
INFORMERS

Рейтинг релігій

Телекомпанія CBS з'ясувала: як американці відносяться до основних релігій.

Найбільш позитивно жителі США оцінюють протестантизм (58% американців мають до нього добрі почуття, а 12% - негативні). На другому місці за опулярністю - католицизм, проте у цієї гілки християнства значно більше критиків (відповідно, 48% американців до католицизму відносяться позитивно, а 37% негативно). На третій сходинці п'єдесталу пошани - іудаїзм (47% і 16%).

Інші традиційні номінації християнства (наприклад, православ'я) набрали 31% голосів, Церква Святих Останніх Днів (мормони) - 20% (мормони мають найбільший негативний рейтинг - цю релігію не люблять 38% опитаних), Іслам - 19%, Церква Саєнтології - 8%. Відношення американців до Ісламу помітно погіршало за останні роки. Для порівняння, в 2002 році до цієї релігії позитивно відносилися 30% жителів США.

Державної релігійної статистики у США не ведеться. За даними дослідження, проведеного Pew Research Council в 2002 році, нині 52% американців вважають себе протестантами (більшість прихильників мають баптисти, методисти та лютерани), 24% - католиками, 2% - мормонами, приблизно по 1% - іудеями, мусульманами і Саєнтологами.

Джерело: washprofile.org, 13 квітня 2006 р.

Висловити думку у Форумі