UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Популюс & Традиції Hell Bank Notes: мертві одержують мільярди доларів однією ку...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Hell Bank Notes: мертві одержують мільярди доларів однією купюрою

Китайці вважають, що коли людина вмирає, його дух веде загробне життя, небагато чим відмінне від життя на білому світі. А раз так, мертва людина потребує готівки, вірно? І вони друкують для небіжчиків банкноти номіналом 8 мільярдів доларів.

Image strangetreasures.com

 

 

Hell Bank Notes мають ходіння не тільки в Китаї, але і у В'єтнамі, наприклад, де також використовуються на похоронних церемоніях (фото з сайту strangetreasures.com).

У Китаї відмічають Цин Мін (Qing Ming), свято чистоти і ясності. У 2005 році воно випало на 5 квітня. Цього дня прийнято відвідувати могили рідних і близьких, віддавати їм почесті і відправляти на той світ самі різні подарунки.

Це можуть бути будинки, автомобілі, одяг, годинники, мобільні телефони, ноутбуки, відеомагнітофони, зубна паста або так — гроші. Є навіть кредитні картки пекла.

Метод пересилки нескладний – вищеназвані предмети, точніше, їх копії у натуральну величину, зроблені із паперу та картону попросту спалюють.

Image bigwhiteguy.com

 

"Банкноту пекла" достоїнством більше 8 мільярдів зустріти не вдалося (зображення з сайту bigwhiteguy.com).

А найпопулярнішою передачею предкам є все-таки готівка — Hell Bank Notes, що неважко перевести, як "Банкноти пекла". Вперше вони з'явилися у 1968 році. Але чому у них така страшна назва?

Річ у тім, що в Піднебесній слово "Hell" не має такого ж негативного значення, як в інших країнах. Говорять, все почалося з того, що завзяті християнські місіонери зло попереджали китайців-нехристів: мов, потрапите після смерті у пекло ("go to Hell").

Китайці ж попередження тлумачили невірно, порахувавши, що "Hell" — це англійська назва загробного життя.

Так і з'явилися "Банкноти пекла". Деякі, втім, іменують їх "Грошима духу" (Spirit Money), але це не має значення, оскільки напис Hell Bank Notes розміщений на більшості самих купюр.

Image bigwhiteguy.com

Зворотна сторона 2 мільярдів. Говорять, китайський уряд засуджує друкування і спалювання цих банкнот — не економно якось — і рекомендує виписувати один чек на всю суму (зображення з сайту bigwhiteguy.com).

Номінал (від 10 до декількох мільярдів), оформлення і валюта (частіше – це долари, мабуть, гонконзькі) може бути різною. Існує більше 100 видів купюр.

Те ж саме з папером. Вона може бути дорогою тонкою глянсовою або грубим дешевим картоном. Не так вже це важливо.

Деякі банкноти нагадують реальні гроші, мають реєстраційні номери, підписи і друк банку. Розміри купюри, проте, міняються. Як правило, чим крупніша сума на банкноті, тим вона більше.

Наприклад, "пекельні" 8 мільярдів доларів – здоровенний папірець: 34 х 16,5 сантиметрів, а ось один мільйон баксів близький до звичних габаритів — 16,5 х 9 сантиметрів.

Image bigwhiteguy.com

TEN TIIOLSWD DOLLNRS: написати десять тисяч доларів англійською без помилок у китайців не вийшло (зображення з сайту bigwhiteguy.com).

Практично на всіх "Банкнотах пекла" на лицьовій стороні присутнє зображення бородатого китайця середніх років у капелюсі. Це Імператор загробного світу (Emperor of the Afterworld) або Повелитель пекла (Lord of Hell).

Легенда свідчить, він був справжнім китайським імператором, який своїми великими заслугами заробив нагороду — правити у загробному світі.

Компанію Володарю пекла можуть складати звичні з вигляду радісні люди (діти, зокрема) в оточенні химерної китайської символіки: золота куля, червоні корали, пір'я павича, квітка лотоса і так далі. Барвисто і симпатично.

На іншій стороні банківського квитка звичайно красується будівля. Це може бути "Банк пекла" (Hell Bank Corporation), що випустив банкноти, або просто храм. Іноді фасади прикрашені драконами або священними собаками, які ці будівлі охороняють.

Буває, що банкноти наслідують американській валюті, і тоді виходить зворушливо, оскільки англійською китайці пишуть з помилками навіть на грошах.

 

 

"Пекельні" гроші відправляються за призначенням — в загробний світ (фото з сайту phuket-photos.com).

 

"Банкноти пекла" можна використовувати не тільки під час Цин Мін — в серпні ще проводиться фестиваль голодних примар (Yue Laan — деякі вважають, що ці гроші відгонять або відволікають злих духів).

Крім того, купюри дозволяється розкидати під час руху похоронної процесії (гроші на вітер, у буквальному розумінні) або залишати на могилі покійного у будь-який час, коли заманеться. І не обов'язково їх спалювати.

Закономірне питання: а де можна дістати Hell Bank Notes? Їх купують в китайських магазинах разом з іншими паперовими подарунками мертвим.

Продаються вони в пачках по 30-70 купюр, загорнених в целофан. І коштує одна пачка близько $1, незалежно від того, скільки мільярдів доларів намальовано на банкнотах.

Інша справа – нумізмати, колекціонери і любителі сувенірів. Вони за одну банкноту можуть попросити $1-2, а то і більше. Отже гроші мертвих цілком затребувані і живими.

За матеріалами Membrana,  05 Квітня 2005

Висловити думку в Форумі