UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Популюс & Традиції СВЯТІ Зигмунт Щенсни Фелінські, Франциск Колл Гутарт, Джозеф...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

СВЯТІ Зигмунт Щенсни Фелінські, Франциск Колл Гутарт, Джозеф де Вестер, Барон Рафаель Арнаиз, Джоанна Юган моліть Бога за нас !

Весь християнський Світ 11 жовтня 2009 року у Соборі Святого Петра у Римі Канонізував п’ятьох щирих Християн, які прославили Господа своїм життям на землі і все своє життя присвятили спасінню людства.

Цю урочисту подію розпочав у 10-тій годині у Соборі Святого Петра Римський Папа Бенедикт ХУІ, яка продовжувалась більше трьох годин. Не було вільного місця на площі перед Собором Святого Петра у Римі. Здавалось, що весь християнський Світ був на цій площі. Все було святково і у всіх людей був дійсно святковий настрій. По хусткам і зображенню на сорочках можно було відразу впізнати прихильників тої видатної особистостості, яку канонізують. Навколо були стяги, плакати, транспоранти, які тримали віруючі із Латинської Америки, із острова Балі, із Африки, із Іспанії, із Німеччини, із Австрії, із Франції, із Індії, із Нідерландів, із Бельгії, із Польщі – зі всього Світу, де існують християнські спільноти, де люди мають можливість читати Євангеліє і розуміти Слово Боже.

Мені дуже сподобалось відношення поляків до цієї події, на якій канонізували нашого спільного із поляками Видатного Борця за Віру Христову в Україні/Гетьманщині-Готії і Польщі. Майже четверта частина площі перед Собором Святого Петра була у хустках із зображенням Абп. Фелінські (це цілеспрямовано приїхали поляки саме на цю подію у духовному житті Світу), а у самому Соборі неподалеку від самого олтаря вся площа на чотирьох велетенських екранах бачила дуже схвильованого і піднесеного Пана Качинського… Що можна сказати – дійсно народ Польщі наполегливо і щиро працює на розбудову духовних цінностей сучасної цивілізації !

Наш спільний із польським народом душпастирь народився 1 листопада 1822 року в Воютині біля Луцька, на Волині в багатодітній родині Герарда і Єви Вендорф. Зигмунт Щенсни Фелінські - син сибірської вигнанки, друг Юліуша Словацького (великого польського поета) - студіював в Москві і Парижі, прагнучи присвятити себе Богу, вступив до Духовної Семінарії в Житомирі (1851); був висвячений на священика в Петербургу (1855). Як духовний отець і професор Академії заснував Притулок для сиріт і вбогих, а також Згромадження законне Сестер Родини Марії (1857).

Цікаво, що Згромадження законне Сестер Родини Марії, із малого зернятка закладеного кс. Фелінські у Петербурзі (1857) розрослося у велику родину, Сестер працюючих у Польщі, Бразилії, Італії, в Білорусії, Україні, в Російській Федерації і в Казахстані.

Абп. Фелінські помер 17 вересня 1895 року в Кракові як святий. Про Абп. Фелінські написано – «дуже велике серце»; зоставив по собі королівський спадок – «єдність, розуміння і велику милість серед людей». Його тіло після урочистого поховання у Кракові протягом 25 років спочивало на цвинтарі в Дзвінячці, оточене пошаною Поляків і Українців. Після того, як Польща стала незалежною його було забрано до Варшави (1920 р.) і з 1921 року знаходиться в кафедрі св. Яна в Варшаві. 

ZYGMUNT SZCZESNY FELINSKI (1822-1895)

Справу беатифікації розпочав Кардинал Стефан Вишинський, Примас Польський, в 1965 р. в Варшаві; подальша праця проводжувалася у 1984 р. у Римі. Святий Отець Іван Павло II беатифікував його 18 серпня 2002 року в Кракові.

І цей великий шлях всесвітнього визнання видатної особистості, як Святого Християнського Світу - 11 жовтня 2009 року завершував Бенедикт ХУІ, якого бажав бачити своїм наступником Святий Отець Іван Павло Другий (!). Яка Велика і незламна традиція розумного служіння прогресу людства в розбудові інтелектуально-духовних цінностей !

За другу Видатну особистість молились теж всі присутні, але особисто мабуть латиноамериканці і віруючи із Іспанії (безумовно і мій щирий товариш Др. Ернесто Гарсія), бо Франциск Колл Гутарт народився у Голбрейн, в єпархії Вік і провінції Герона (Іспанія) 18-го травня 1812 р. Від початку свого служіння він прийняв завдання, які вийшли далеко за межі строго обмеженої посади. Завзяття, яке він проявляв, зберегло його від інерції буденності (exclaustration). Він взяв участь від самого початку в (Hermandad Apostolica) Апостольському Братерстві, просунутий Ентоні Maрі Кларетом (Claret), він проповідував духовні вправи і популярні місії. У 1848 він отримав звання Апостольського Місіонера. Різні Прелати звернулися до нього, щоб він міг здійснювати місіонерське проповідування, які надавали мир у ті часи частих громадянських воєн. Його ім'я стало широко відомим і таким, що шанується всюди в різних частинах Каталонії. 

FRANCISCO COLL Y GUITART (1812-1875)

Були постійні запити на його Євангелістські проповідування, що стимулювали віру серед Людей у Бога і повернення до релігійної практики тих, хто впав морально. Він зробив особливо велике використання чоток, які він поширював серед людей в селах і містах за допомогою оновленого братерства, встановлюючи «Вічні Чотки». В цьому тисячі персон взяли участь, і інструктуючи вірних, щоб надати їм можливість плідно замислюватись на його містеріях. З цією ж метою, він видав буклети під назвою "Красива Роза" і "Сходи Бога", які пройшли через різні видання, кожен з численністю друкувався, тому що він поширював їх у великих кількостях протягом місій, які він надав. Він проповідував протягом великого Поста щороку, також як і за місяці травня і жовтня, коли вшановується Свята Maрія, у важливих центрах населення: Барселоні, Леріді (Lerida), Вік (Vic), Героні (Gerona), Солсані (Solsona), Манресі (Manresa), Ігуаладі (Igualada), Тремпті (Tremp), Аграмунті (Agramunt), Балагарі (Balaguer) ... Святий Отець Іван Павло II беатифікував його 29-го квітня 1979 р.

А Християнський Світ канонізував його, як Святого - 11 жовтня 2009 року на урочистій церемонії під проводом Папи Римського Бенедикта ХУІ в присутності не тільки представників дорогій Франциску Коллу Гутару Іспанії, а всіх іспаномовних країн, всіх християнських спільнот (!).

За третю Видатну особистість, в першу чергу, молилась уся Бельгія, тому що Джозеф де Вестер народився у Тремело (Tremelo) в Бельгії, 3 січня, 1840 р. Але найбільше представники Гавайських Островів і всіх країн, які потерпають від страшних епідемій і в наші часи (а це, в першу чергу, Африка, країни Азії), тому що він був першим, який відправився 10 травня, 1873 р. за власним бажанням на Молокаі (Molokai). Контрактуючи "проказу" безпосередньо, він помер 15 квітня, 1889 р., обслужуючи і сповідуючи віру Христову шістнадцять років серед "Прокажених". Про цю людину не тільки потрібно писати, але і знімати фільми, показуючи всьому Світу, а особисто для де яких керівників у Східній Європі, кому людство повинно бути вдячно своїм існуванням. Поки у нашому світі знаходяться особистості, які здатні на таке служіння – доти існує цей Світ і ми всі маємо майбутнє.

JOZEF DAMIAAN DE VEUSTER (1840-1889)

Великий шлях всесвітнього визнання цієї видатної особистості, як Святого Християнського Світу - 11 жовтня 2009 року здійснив Папа Римський Бенедикт ХУІ із представниками всього Християнського Світу (!).

За четверту Видатну особистість, в першу чергу, молилась вся Іспанія, тому що Барон Рафаель Арнаиз народився 9 квітня 1911 р. у Бургасі (Іспанія), у видатному, глибоко Християнському сімействі. Його життєвий шлях прийшов до кінця 26 квітня, 1938 р. Йому було ледве 27 років. Він був похований в кладовищі монастиря, і пізніше в церкві Абатства.

Але це не завадило, щоб популярність його святості швидко розвернулася за стінами монастиря. Приклад його життя разом з ним і багатьма духовними писаннями продовжують розгортатися. Він був описаний, як один з великих містиків двадцятого сторіччя.

19 серпня, 1989 р., Святий Отець Іван Павло II, на День Світової Юності в Сантьяго (Santiago de Compostella), запропонував його як модель для молоді сьогодні, і беатифікував його 27 вересня, 1992 р.

RAFAEL ARNAIZ BARON (1911-1938)

Римський Папа Бенедикт XVI представляє його як друга і посередника для всіх вірних, особливо для молоді. Тому його, як Святого Християнського Світу - 11 жовтня 2009 року канонізував Папа Римський Бенедикт ХУІ із представниками всього Християнського Світу (!), а не тільки Європи і Іспанії.

За п’яту Видатну особистість, в першу чергу, молились уся Франція і вся Велика Британія, тому що Джоанна Юган народилась у Бретані, в Канкале (Франція), 25 жовтня, 1792 р. Вона була шостою дитиною. Її отець, який був рибаком, був втрачений у відкритому морі, коли їй було тільки чотирьох рочки, а її мати залишилась одна і підняла чотирьох діточок. Від своєї матері і її місця народження, Джоанна успадкував жваву і глибоку віру, непохитний символ, сила духу, який ніяка трудність не могла турбувати.

Це вона зробила в постійному дусі похвали. Вона могла говорити у всій правді, "Бути маленьким, мало, мало." - "так красиво бути бідним, щоб не мати нічого, щоб залежати від Бога для всього."

"Ніколи не забувайте, що Біднота - Христос."

29 серпня, 1879, вона заснула мирно в Люрдові (Франція), після розмови, і ми знаємо її останні слова, "Вічний Отець, відкриває ваші души сьогодні до найжалюгіднішої від ваших маленьких дочок, але є одна, хто має таке велике бажання бачити вас! O Maрія, моя хороша Мати, прибудьте до мене. Ви знаєте, що я люблю вас і що я довго йшла, щоб побачити вас!" У той час Паства, яку започаткувала Джоанна налічувала 2,400 Маленьких Сестер в 177 Будинках на 3 континентах (!!!).

MARIE DE LA CROIX (JEANNE) JUGAN (1792-1879)

13 липня, 1979 р. Святий Отець Іван Павло II визнав значення її чеснот, і беатифікував її у Соборі Святого Петра в Римі, 3 жовтня, 1982 р.

Тому Джоанну Юган, як Святу Християнського Світу - 11 жовтня 2009 року канонізував Папа Римський Бенедикт ХУІ із представниками всього Християнського Світу (!).

Таке Велике Свято Духовного Будівництва повинно було відбутися і відбулось у Римі, спадковому центрі Християнського Світу, коли кращі сини італійського народу так славили Господа, що кожного, хто чув їх неперевершені голоси, переповнює гордість за весь наш Християнський Світ, за Світову Духовну Культуру, за Просвітлене Людство, яке крокує у перед, згідно Божим Планам і Божому Промислу вже дві тисячі років.

Яку Велику Повагу відчуває серце кожного Християнина до Великого Народу Світу – до італійців на площі Святого Петра у такі доленосні для цивілізації хвилини; до керівників країни, які гідно несуть ХРЕСТ Першої Всесвітньої Християнської Держави вже понад 2000 років !

Цю щиру Повагу і Велику Вдячність за щоденну Велику Працю, за Духовне Будівництво і безперервну підтримку Людства відчувають серця Християн і до Папи Римського Бенедикта ХУІ, який на очах молодіє, коли здійснює служіння – свою Велику Працю у Соборі Святого Петра, коли виходить на площу і благословляє вірних.

Благословення від Римського Папи Бенедикта ХУІ прийняла у своє серце кожна людина на площі Святого Петра у Римі 11 жовтня 2009 р. і пронесе його все своє життя, передаючи самі чисті християнські почуття всім християнам у всьому Світі.

Що робимо і ми, передаючи наші особисті враження із Риму, із Ватикану, із площі і Собору Святого Петра кожному українцю, хто читає ці строки.

Мир Вам – співвітчизники ! Христос з нами і в кожному із нас!

Слава Христу і Святим Зигмунту Щенсни Фелінські, Франциску Колл Гутарту, Джозеф де Вестеру, Барон Рафаель Арнаизу, Джоанні Юган, які молять Господа за спасіння кожної Християнської Душі вже разом зо всіма Святими Християнського Світу, особливо після урочистої канонізації 11 жовтня 2009 року у Соборі Святого Петра у Римі, яку здійснив Папа Римський Бенедикт ХУІ майже зі всьома ієрархами Християнського Світу у присутності і за допомогою вірних із всіх куточкув Землі, де почуте Слово БОЖЕ !

Слава во віки!

Більш ніж сімнадцять тисяч Християн було на Площі Святого Петра у Римі 11 жовтня 2009 р.

Директор Інституту ЕСКД ім. Ольги Васильєвої-Католик Олександр Васильєв-Мюллер, Рим, Ватикан, 11.10.2009 р.

Висловити думку у Форумі

*