UKR ENG
PATENTBUREAU Web-magazine "Intellectus" Populus & Tradition Forbes: Половина найбагатших людей Східної Європи - українці...
TEMPORALOGY
INTELLECTUAL PROPERTY
INTELLIGIBILISATSIA
SYMBOLISM & HERALDRY
* MATRIKULA
INFORMERS

Forbes: Половина найбагатших людей Східної Європи - українці

Впливовий американський журнал Forbes склав рейтинг п’ятнадцяти найбагатших людей Східної Європи. Сім мільярдерів, що увійшли до цього списку - українці.

Дванадцять з п’ятнадцяти найбагатших людей Східної Європи представляють, на подив експертів Forbes, такі економічно нестабільні країни, як Польща та Україна. Молодим мільйонерам вдалося розповсюдити свій вплив на промисловий, медіа і фінансовий сектори економіки, скориставшись новими технологіями і приватизацією.

 • У Євросоюзі відзначили елітарність українських політиків за способом життя, відмінного від звичайних громадян, а також наголосили на необхідності втілення в життя обіцянок, які давали партії, що перемогли на дострокових виборах.

  Про це йшлося у четвер у Брюсселі в ході політичного діалогу, присвяченого перспективам розвитку України.

  У вступній частині відповіді на питання про політичні еліти в Україні старший радник верховного комісара ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Хав'єра Солани Піркка Тапіола коротко розповів про діалог з українським журналістом. Так, у журналіста викликав подив той факт, що у Фінляндії (Тапіола - громадянин Фінляндії) члени уряду і депутати користуються громадським транспортом(Українська правда)

 • Найбагатшою людиною в регіоні виявився Петро Келлнер (Petr Kellner) з Чехії, володар $6 мільярдів. Він сколотив свій капітал під час приватизації націоналізованих підприємств у 1992 році.

  На другій сходинці рейтингу - Рінат Ахметов (Rinat Akhmetov) власник групи компаній System Capital Management, громадянин України, багатство якого оцінюється в $4 мільярди. Його успіх Forbes пов’язує із заступництвом прем’єр-міністра України Віктора Януковича.

  Трійку Східноєвропейських мільярдерів замикає Віктор Пінчук (Victor Pinchuk), зять Екс-президента України Леоніда Кучми, президент інвестиційно-наукової групи Інтерпайп і меценат. Його прибутки Forbes оцінює в $2,8 мільярди.

  Найбагатша людина Польщі Міхал Соловов (Michal Solowow), активи якої складають $2,3 мільярди, зайняв четверту позицію рейтингу. Соловову вдалося реалізувати свій потенціал, скориставшись низькими процентними ставками, а потім інвестувавши кошти у хімічну промисловість, нерухомість, видавничий бізнес і виробництво будівельних матеріалів.

  П’яте місце також дісталося полякові - Лешеку Чарнецьки (Leszek Czarnecki), володареві двохмільярдного прибутку, власникові фінансового конгломерату, що об’єднує банківські, страхові і лізингові активи.

  Українці Віталій Гайдук (Vitaliy Hayduk) і Сергій Тарута (Serhiy Taruta), капітал кожного з яких оцінюється в $2 мільярди, зайняли шосту і сьому сходинки рейтингу.

  Польський промисловець Роман Каркосик (Roman Karkosik) став восьмим, а його співвітчизник Зігмунд Солорз-Зак (Solorz-zak) – дев’ятим: їх активи складають $1,8 і $1,5 мільярди відповідно.

  Геннадій Боголюбов (Henadiy Boholyubov) Ігор Коломойський (Ihor Kolomoyskyy), співвласники групи Приват, завоювали десяту і одинадцяту сходинки рейтингу. Forbes оцінює капітал кожного з них у $1,2 мільярди.

  Поляк Ян Вейхерт (Jan Wejchert), що заснував свій бізнес у Німеччині на зорі сімдесятих, став власником капіталу в $1,2 мільярди і дванадцятого місця в рейтингу Східноєвропейських мільярдерів.

  Перший румунський мільярдер Іон Тіріак (Ion Tiriac), хокеїст і учасник Олімпіади 1960 року, що вдало використав свої зв’язки після падіння комуністичного режиму в Східній Європі, добився успіху в банківській справі і лізингу. Forbes оцінив його активи у $1,1 мільярди і присудив опальному спортсменові тринадцяте місце.

  Володар мільярдного стану серб Мирослав Міскович (Miroslav Miskovic), що зайняв чотирнадцяте місце, став успішним у страхуванні, банківській справі і торгівлі.

  Замикає рейтинг Східноєвропейських багачів українець Костянтин Жеваго (Kostyantin Zhevago), наймолодший мільярдер України, керівник групи Фінанси і Кредит.

  Жоден з східноєвропейських мільярдерів не входить у сотню найбагатших людей світу, проте усі вони входять у тисячу. Їх сукупний стан оцінюється Forbes у $31,1 мільярди.

  Джерело: ua.korrespondent.net, 07 листопада 2007

  Висловити думку у Форумі