UKR ENG
PATENTBUREAU Web-magazine "Intellectus" Populus & Tradition Яблучний Спас
TEMPORALOGY
INTELLECTUAL PROPERTY
INTELLIGIBILISATSIA
SYMBOLISM & HERALDRY
* MATRIKULA
INFORMERS

Яблучний Спас

Одне з 12 найбільших свят (празників) східного літургійного календаря - Преображення Господнє. Православні християни його святкують 19 серпня. 

 Рафаель: Преображення Господнє на горі Табор   

Рафаель: Преображення Господнє на горі Табор

Як описано в Євангеліях, зокрема в Євангелії від Матвія, глава 17, вірші 1-9, Преображення це надприроднє перетворення Христа на горі Табор (Фавор), Згідно з євангельською легендою, Христос звів трьох апостолів - Петра, Якова і брата його Іоанна - на гору Фавор і преобразившись перед ними, показав цим свою божественну силу. "Просяяло лице Його, як сонце, одяг же Його став білим, як світло", говориться в Євангелії від Матвія.

Апостоли бачили, як два старозавітних пророки - Мойсей та Ілля - явилися преображенному Христу і розмовляли з Ним. А з світлої хмари, що осяяла їх, пролунав голос Бога-Отця, який свідчив: "Цей є Син Мій Возлюблений, в Якому Моє благовоління; Його слухайте".

Як вважають богослови, Преображенням на горі Фаворі Христос виявив апостолам Славу Свого Божества, щоб під час Його подальших страждань і смерті вони не засумнівалися в тому, що Ісус - Єдинородний Син Божий.

Свято нагадує людям про необхідність змінюватися духовно.

За традицією, на Преображення після Божественної літургії на Русі також освячують яблука та інші плоди нового урожаю. Тому в народі це свято називають також другим, або Яблучним Спасом.

У православній церкві Преображення Господа Христа випадає на Успенський піст, проте з огляду на це свято дозволяється споживати рибу, олію та вино.

19 серпня 2007 р.

Висловити думку у Форумі

Публікації рубрики "Traditio"