UKR ENG
PATENTBUREAU Web-magazine "Intellectus" Populus & Tradition У рейтингу університетів світу московський зайняв 76-е місце,...
TEMPORALOGY
INTELLECTUAL PROPERTY
INTELLIGIBILISATSIA
SYMBOLISM & HERALDRY
* MATRIKULA
INFORMERS

У рейтингу університетів світу московський зайняв 76-е місце, жоден український не згадується

Єдиним університетом Росії, який увійшов до сотні кращих вузів світу, став Московський державний університет ім. Ломоносова, що зайняв 76-е місце. Рейтинг вищих учбових закладів світу за 2007 рік складений і опублікований інститутом вищої освіти китайського університету Цзяо Тун (Jiao Tong), повідомляє Lenta.ru, з посиланням на ed.sjtu.edu.cn.

Перші три місця зайняли американські університети, відповідно Гарвард, Стенфорд і Каліфорнія, четверте - британський Кембрідж (Оксфорд - тільки десяте). Більше половини вузів, що увійшли до сотні, - університети США. Друге місце за кількісто кількість вузів у сотні кращих займає Великобританія, третє ділять Німеччина та Японія. Також у сотню входять університети Австралії, Данії, Ізраїлю, Канади, Нідерландів, Норвегії, Фінляндії, Швейцарії, Швеції.

Серед європейських вузів „МГУ” займає 23-е місце. Минулого року в світовому рейтингу „МГУ” займав 70-е, а в європейському - 21-е місце. Цього року університет Цзяо Тун вперше опублікував не тільки рейтинг вузів за загальною оцінкою, але і п'ять окремих рейтингів по різних областях науки: природничі науки і математика, технології і комп'ютерні науки, науки про життя і землеробство, медицина і фармацевтика, соціальні науки. По природних науках і математиці „МГУ” займає 41-е місце в світі, по решті розділів - не увійшов до сотні.

Університет Цзяо Тун публікує свій рейтинг з 2003 року. Спочатку дослідників цікавило лише співвідношення рівнів китайських вузів з провідними вузами світу, проте одержані ними результати викликали великий інтерес наукового співтовариства у всьому світі і тепер обновляються щорічно.

Рейтинг влаштований достатньо просто. Оцінка вузу складається з декількох показників: якість освіти (кількість випускників, які одержали Нобелівську або Філдсовську премію), рівень співробітників (кількість співробітників, що одержали Нобелівську або Філдсовську премію і кількість співробітників, що мають високий індекс цитованості), рівень досліджень (кількість статей у провідних наукових журналах), розмір вузу.

Рейтингу Цзяо Тун часто дорікають у необ'єктивності. Зокрема, у ньому дуже велику вагу мають природні і точні науки, а соціальні та гуманітарні оцінюються неадекватно. Крім того, рейтинг сильно орієнтований на західні стандарти. Втім, китайські дослідники визнають недосконалість своєї системи і пояснюють, що об'єктивне точне оцінювання вузів різних країн за єдиними критеріями - практично нездійсненне завдання.

У переліку 508 вузів світу жодного українського немає (Ред.).  

Джерело: lenta.ru, 15 серпня 2007 

Висловити думку у Форумі

Посилання на тему: - Academic Ranking of World Universities - 2007 Institute of Higher Education, Shanghai Jiao Tong University, 01.08.07